Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Wtorek, 22 czerwca 2021
PWSZ oferta edukacyjna

Meteorolodzy ostrzegają !!

10.01.2015 || Kategorie: Komunikaty || Autor: Daniel Malski

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem. Zjawisko to może występować na terenie naszego województwa dzisiaj w godzinach popołudniowych i wieczornych, a jego porywy mogą osiągnąć prędkość nawet 90 km/h. Poniżej publikujemy treść ostrzeżenia.

Ostrzeżenie przed Wiatrem
Ostrzeżenie obowiązuje: od 09 stycznia 2015, 09:00 do 11 stycznia 2015, 06:00

Opis: Spodziewany jest południowo-zachodni i zachodni wiatr osiągający w porywach do 80-90 km/h, a podczas burz powyżej 100 km/h. Największych porywów oczekujemy w sobotę (10.01) w godzinach popołudniowych i wieczornych oraz w nocy z soboty na niedzielę (10/11.01).
Zagrożenia: Porywisty wiatr może powodować zniszczenia w energetyce, rolnictwie, budownictwie, leśnictwie i utrudniać ruch na drogach.
Ochrona: Należy właściwie zabezpieczyć drzwi i okna, uprzątnąć meble ogrodowe, doniczki i inne przedmioty znajdujące się na balkonach lub przed domem, a którego mogłyby zostać porwane przez silny podmuch wiatru i stanowić zagrożenie dla ludzi. Nie wychodzić z domu, jeśli porywy wiatru przekraczają 70 kilometrów na godzinę. Unikać przebywania pod drzewami, tablicami reklamowymi oraz liniami energetycznymi. Nie prowadzić prac na otwartej przestrzeni, ani na dachach budynków. Jeśli planujemy podróż samochodem to lepiej ją przełożyć do czasu poprawy pogody. Przestawić samochód spod drzewa, tablicy reklamowej oraz słupa energetycznego.

Foto: ilustracyjne

wiatr