Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Noworoczne spotkanie stowarzyszeń w Wilczyskach (TV)

28.01.2015 Autor: Łukasz Augustyn
W niedzielny wieczór 25 stycznia br. w Wilczyskach odbyło się spotkanie opłatkowo-noworoczne organizacji, grup i stowarzyszeń działających na terenie sołectwa. Odbywa się ono co roku na przełomie stycznia i lutego w miejscowym Domu Ludowym.

Organizatorem spotkania był sołtys a zarazem radny Gminy Bobowa Tomasz Tarasek  przybył na nie m.in. burmistrz Wacław Ligęza, druhowie strażacy z OSP Wilczyska, księża z parafii: rezydent ks. dr Jan Knutelski oraz proboszcz ks. Sławomir Gulik, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich, rada sołecka oraz parafialna. Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy i pobłogosławienia opłatków po czym przystąpiono do łamania się opłatkiem oraz składania życzeń. W następnej części głos zabrał burmistrz Wacław Ligęza oraz sołtys Tomasz Tarasek dziękując za przybycie a także składając życzenia dla wszystkich przybyłych. Później był czas na wspólny śpiew kolęd oraz rozmowę.

” Od wielu lat spotykamy się w okresie poświątecznym, organizując spotkanie noworoczno-opłatkowe wszystkich stowarzyszeń działających na terenie sołectwa Wilczyska. Są to m.in. stowarzyszenia kościelne, czyli „Stowarzyszenie Rodzin katolickich”, Akcja Katolicka, Caritas oraz świeckie organizacje działające na terenie wsi t.j. Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka Druhowie Strażacy. Jest to już tradycją od wielu lat, że gościmy podczas tych spotkań księży, pana burmistrza. Jest to świetna okazje na integracje gdzie w miłej atmosferze kolędujemy i dyskutujemy. Bardzo sobie to cenię, że w naszej wiosce działamy wspólnie, nikt nie robi czegoś na własną rękę. Jak powiedziałem przy stole kolokwialnie; „w grupie siła” bo to jest naszym ogromnym atutem, że działamy właśnie razem a dzięki temu udaje się dużo rzeczy dla naszej wsi zrobić „ – skomentował Tomasz Tarasek sołtys Wilczysk.

fot. Paulina Wilczyńska

video
Więcej Video

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)