Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Odznaczenia, życzenia, podsumowania czyli spotkanie strażaków gminy Bobowa w Jankowej (TV)

16.01.2015 Autor: Łukasz Augustyn
Ostatniej soboty, 10 stycznia br. w Domu Ludowym w Jankowej spotkali się druhowie strażacy oraz ich sympatycy z terenu całej gminy Bobowa. Była to okazja do połamania się opłatkiem, złożenia sobie noworocznych życzeń oraz wręczenia odznaczeń. Nie zabrakło także gości z powiatu.

Jankowski Dom Ludowy połączony z remizą po raz pierwszy gościł strażackie spotkanie noworoczno-opłatkowe. Samo wydarzenie zgodnie z zaplanowanym programem zostało podzielone na kilka części. W pierwsze z nich prezes gminnego zarządu OSP Tomasz Tarasek przedstawił całoroczne sprawozdanie z działalności jednostek OSP z terenu całej gminy uwzględniając m.in.: akcje ratunkowo-gaśnicze, obsługę imprez, zakupy i wyposażenie jednostek. Zaprezentowano także harmonogram działań na 2015 rok. Głoszonym słowom towarzyszyła ciekawie opracowana prezentacja multimedialna zawierająca zdjęcia strażaków w akcji. Po części sprawozdawczej przyszedł czas na wręczenie odznaczeń dla druhów strażaków.

Odznaczenia wręczono m.in.

„Złoty” medal za zasługi dla pożarnictwa – Wacława Ligęza, Tomasz Tarasek

„Srebrny” medal za zasługi dla pożarnictwa – Maksymilian Wąs

„Brązowy” medal za zasługi dla pożarnictwa – Paweł Górkowski

Odznaczenie „ Strażak wzorowy” – Rafał Janik, Tomasz Baran, Stanisław Dziedzic, Dominik Szczepanek, Jan Skórski, Adam Pruś, Mariusz Włudyka.

Podczas spotkania głos zabrali także samorządowcy oraz przedstawiciele władz OSP: Wacław Ligęza (burmistrz Bobowej), Tomasz Tarasek (prezes zarządu OSP w gminie Bobowa), Stanisław Tabiś (przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej), Stanisław Bulanda (sołtys Jankowej), Krzysztof Kosiba (prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP w Gorlicach) , Eugeniusz Stukus (członek Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego w Gorlicach), Przemysław Wszołek (Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy ). Wszyscy mówcy składali podziękowania za wkład pracy ochotników w jednostkach OSP oraz życzyli samych sukcesów w nowym roku. Kolejnym punktem programu sobotniego wydarzenia było połamanie się opłatkiem, które wcześniej poświęcił miejscowy proboszcz ks. Piotr Pośliński. Wspólnie ośpiewano także kolędy, a późniejszy czas umiliła „Kapela Krzysztofa Bulandy”.

„Druhowie strażacy zasługują na to żeby o nich pamiętać, nie tylko wtedy gdy jest potrzeba czyli podczas różnego rodzaju zdarzeniach czy to powódź, huragan czy inne poważne w skutkach czynniki atmosferyczne – mówi Wacław Ligęza, burmistrz Bobowej. Trzeba pamiętać, że oni są dostępni w każdej chwili, kiedykolwiek człowiek by się zwrócił o pomoc to pojawiają się i pomagają. Ratują dobytek ludzi, życie, zdrowie i robią to w sposób bezinteresowny. Dzisiaj jest dobra okazja żeby przy okazji tego noworocznego spotkania podziękować im za to i złożyć sobie nawzajem życzenia, żeby wspólnie podzielić się pewnymi informacjami, które pokazują jak minął cały rok. Jest to również dobra możliwość by okazać im taką wdzięczność, dlatego też po raz pierwszy druhowie z całej gminy pojawili się tutaj w Jankowej w nowym pięknym obiekcie, niedawno oddanym do użytku. Możemy tu wspólnie złożyć sobie życzenia i wspólnie pokolędować.”

„Spotkaniem tym chcieliśmy podziękować strażakom z terenu gminy Bobowa za to co robią dla społeczeństwa – dodaje Tomasz Tarasek prezes zarządu OSP w gminie Bobowa. Dzisiejszego wieczoru przedstawiłem sprawozdanie z całego roku, a było tego sporo. Dokładnie uzbierało się ponad 60 punktów. Staram się to skrupulatnie zawsze notować i okazuje się, że praktycznie nie ma miesiąca a nawet tygodnia gdzie nie działaliby strażacy i nie robiliby czegoś dla społeczeństwa. Ta impreza dzisiejsza jest wyrazem podziękowania dla nich, ponieważ tak jak to podkreślamy druhowie na terenie naszej gminy działają bezinteresownie, bez pobierania jakiegokolwiek ekwiwalentu.”

fot. Łukasz Augustyn / Paulina Wilczyńska

tekst

video
Więcej Video

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)