Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Wtorek, 22 czerwca 2021
PWSZ oferta edukacyjna

Spłonął 60-letni mężczyzna w Szalowej (Aktualizacja)

01.01.2015 || Kategorie: Powiat, Straż pożarna, Wypadki || Autor: Mateusz Książkiewicz

Dzisiaj, tuż po godzinie 12 w Szalowej doszło do dramatycznego zdarzenia w wyniku, którego śmierć na miejscu poniósł 60-letni mieszkaniec tejże miejscowości.

Kilkanaście minut po dwunastej, na jednej z posesji osoby postronne zauważyły płonącego mężczyznę. Pomimo tego, że od razu próbowano ugasić osobę, obrażenia okazały się zbyt poważne. Lekarz pogotowia stwierdził zgon.

– O 12.15 otrzymaliśmy zgłoszenie, że przed budynkiem w miejscowości Szalowa leży mężczyzna. Po przybyciu stwierdzono, że ciało w znacznym stopniu jest zwęglone a poparzenia wynoszą ponad 60% – mówi Dariusz Surmacz, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach. Na miejscu obecny był zespół pogotowia medycznego, prokurator, grupa dochodzeniowo-śledcza, policja oraz dwa zastępy strażackie. Działania strażaków polegały na sprawdzeniu budynków czy nie ma w nich źródeł ognia. Po 3 godzinach powrócono do bazy.

– Informacje o zdarzeniu otrzymaliśmy od Centrum Powiadamiania Ratunkowego – dodaje asp. Grzegorz Szczepanek rzecznik gorlickiej policji. W płomieniach zginął 60-letni mężczyzna, mieszkaniec Szalowej. Lekarz pogotowia mógł stwierdzić tylko zgon. Policjanci ustalili dwóch świadków tego zdarzenia, było to małżeństwo, które przejeżdżało pobliską drogę i zauważyli płonącego człowieka. Zatrzymali się chcąc udzielić pomocy, ugasili, natomiast nie zdołali go uratować. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, prokurator, lekarz medycyny sądowej jednak do chwili obecnej nie udało się ustalić bezpośredniej przyczyny zapłonu. Najprawdopodobniej do zapalenia się mężczyzny mogło dojść w garażu. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich.

Ciało decyzją prokuratora zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, prawdopodobnie zostaną powołani biegli w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.