Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Dekanalne Spotkanie Liderów Parafialnych ŚDM2016

Autor: Dawid Róż
W piątek, 23 stycznia 2015 młodzież z bobowskiego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zorganizowała Dekanalne Spotkanie Integracyjne dla Liderów Parafialnych przygotowujące młodych przed Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku.

Rozpoczęło się ono Mszą Świętą w kościele pw. Wszystkich Świętych w Bobowej, po czym wszyscy zainteresowani przeszli do sali KSM. Tam został zaprezentowany ogólny plan Światowych Dni Młodzieży oraz to, jakie obowiązki czekają Liderów Dekanalnych i Parafialnych podczas ŚDM, a trzeba przyznać, że będzie to niezwykle zaawansowane logistycznie przedsięwzięcie. Na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa ma przyjechać ponad 3 miliony pielgrzymów z całego świata. Nierealne jest wręcz to, że wszyscy otrzymają zakwaterowanie na terenie Krakowa, dlatego też powołane zostały odpowiednie jednostki, które będą czuwały nad organizacją i zakwaterowaniem młodych w poszczególnych parafiach diecezji, gdyż przyjazd młodych planowany jest na 5 dni przed wydarzeniami w Krakowie. Parafialni animatorzy ŚDM wraz z Duszpasterzami Młodzieży oprócz pomocy w znalezieniu noclegów dla pielgrzymów będą także organizować im wolny czas poprzez zabawy, wycieczki czy wspólną modlitwę. Będzie to niezwykły czas który pozwoli pokazać to co w Polsce piękne – Polską gościnność, kulturę oraz przyrodę. Nie jest to także zadanie proste, ale przygotowując się odpowiednio wcześniej można uniknąć wielu problemów i wszystko sprawnie zaplanować. Jest to także czas na naukę języków obcych które odegrają tutaj bardzo ważną rolę.

To piątkowe spotkanie niewątpliwie uświadomiło młodym to, co czeka ich w 2016 roku i że trzeba działać już teraz, dlatego też rok 2015 będzie czasem szkoleń dla przybyłych Animatorów Parafialnych.

Prezentacje poprowadził Mateusz Hebda – Dekanalny Animator do spraw ŚDM 2016, który kilka dni wcześniej w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie został „posłany” wraz z resztą Dekanalnych i Diecezjalnych Animatorów ŚDM przez samego biskupa Andrzeja Jeża do swoich parafii, aby dzielić się wiedzą o ŚDM otrzymaną na szkoleniach, z poszczególnymi Animatorami Parafialnymi.

Kolejną a zarazem ostatnią częścią wieczoru były zabawy integracyjne mające na celu zapoznanie się ze sobą młodzieży z poszczególnych parafii.

Więcej informacji na temat ŚDM można znaleźć na oficjalnej stronie www.krakow2016.com

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy