Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Naukowa wyprawa przyszłych inżynierów z bobowskiego ogólniaka

Autor: Zespół Szkół Ogólnokształcących

30 stycznia 2015 roku będzie zapewne niezapomnianym dniem dla grupy licealistów ZSO w Bobowej. Placówka ta bowiem współpracuje z AGH w Krakowie i dlatego jej uczniowie wraz z opiekunami mieli możliwość uczestniczenia w pokazach laboratoryjnych prowadzonych przez Dziekana Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej, Pana prof. dr hab. Janusza Wolnego.

Grupa bobowskiej młodzieży miała okazję obejrzeć eksperymenty ze statyki i kinematyki płynów, termodynamiki oraz fizyki współczesnej. „Przyszli inżynierowie” mogli również wczuć się w naukową atmosferę panującą na uczelni. Przejście po korytarzach kilku wydziałów pełnych studentów zdających egzaminy na właśnie rozpoczętej sesji, przysłuchanie się rozmowom, szelest notatek, świecące ekrany laptopów dało im obraz tego, co ich czeka w niedalekiej przyszłości.

Aby nie było wątpliwości, że ten dzień jest w całości poświęcony sprawom nauki, uczniowie obejrzeli wchodzący na ekrany naszych kin film pt. „„Teoria wszystkiego” o jednym z największych fizyków naszych czasów –  Stephenie Hawkingu.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy