Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Noworoczny koncert w Szkole Muzycznej I st. w Bobowej (TV)

Autor: Paulina Wilczyńska
W ostatni czwartek stycznia (29.01.br) w dworze Długoszowskich odbył się koncert noworoczny przygotowany przez uczniów oraz nauczycieli Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej. Wydarzenia kulturalne w tym miejscu stały się już niepisaną tradycją.

Sala, w której odbywał się koncert wypełniła się po brzegi nie tylko rodzicami uczniów ale także przedstawicielami lokalnych władz. Obecny był m.in. burmistrz Bobowej Wacław Ligęza oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej Stanisław Tabiś.

O przebiegu tej prawdziwiej uczty dla uszu opowiedział nam Robert Gryzik, dyrektor Szkoły Muzycznej w Bobowej: – Dzisiejszy koncert składał się z dwóch części. W pierwszej części wystąpili nasi uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej, którzy wykonali różne utwory okresu bożonarodzeniowego, natomiast w drugiej części wystąpili nauczyciele i była to swego rodzaju niespodzianka, do końca nie zdradzaliśmy jakie będą utwory i ich wykonawcy. Pierwszy wystąpił duet akordeonowy z utworami o szerokim spektrum, gdzie można było wybrać coś dla siebie, coś ciekawego z różnych epok oraz stylów. Po duecie akordeonowym wystąpił kwintet złożony z naszych nauczycieli, który wykonał utwory związane z dzisiejszym dniem, czyli z koncertem noworocznym. Wybierając utwory na ten wieczór kierowaliśmy się tym by zaciekawić widza i aby każdy wybrał coś dla siebie. Ostatnim utworem jako ciekawostka była kolęda „Przybieżeli do Betlejem” wykonana na instrumentach perkusyjnych przez najmłodszych uczniów naszej szkoły z małą pomocą nauczycieli. Szkoła oprócz walorów dydaktycznych, gdzie uczymy gry na instrumentach ma również walory związane ze środowiskiem w jakim się znajdujemy, czyli promocja wysokiej muzyki, która jest muzyką wartościową. Naszym zadaniem jest by dotarła do szerszego grona mieszkańców nie tylko do uczniów i rodziców ale do melomanów, którzy lubią słuchać muzykę poważną. Koncerty w naszej szkole odbywają się cyklicznie, co miesiąc. Są one prezentacją dorobku uczniów i nauczycieli. Napisaliśmy dwa projekty do Ministerstwa Kultury na festiwale plenerowe, nie wiem czy to się uda, jeżeli nie udałoby się zasięgnąć pomocy z ministerstwa to na pewno sami zrealizujemy ten plan. Posiadamy piękny taras i otoczenie, które chcemy wykorzystać w okresie letnim do koncertów na świeżym powietrzu. Myślę, że muzyka zabrzmi rewelacyjnie i przede wszystkim skorzysta z niej duża ilość osób, bo mamy pomysł na ławeczki i krzesła pod tarasem, natomiast orkiestra i soliści byli by na tarasie. Koncert, który miał by taką formę mógłby przynieść same korzyści i na pewno byłby miło odebrany przez mieszkańców Bobowej.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej oraz zdjęciowej z opisywanego koncertu…

fot. Paulina Wilczyńska / Mateusz Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy