Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nowy nieoznakowany radiowóz na służbie Komisariatu Policji w Bobowej

Autor: Mateusz Książkiewicz
Pod koniec zeszłego roku "do służby" w bobowskim komisariacie trafił nieoznakowany małolitrażowy radiowóz. Jego zakup jest wynikiem współpracy Komendy Głównej Policji oraz Urzędu Miejskiego w Bobowej. Czy będzie dzięki temu bezpieczniej?

– W ramach programu specjalnego policji można zakupić dla danych jednostek szczeblu powiatowego i niższego samochody o ile do finansowania ich zakupu włączy się przynajmniej w połowie samorząd, wtedy drugą połowę dokłada komenda – powiedział naszemu portalowi asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik gorlickiej Policji. Z inicjatywą taką mogą występować same samorządy. Taka inicjatywa wiosną zeszłego roku wyszła od czterech jednostek samorządu powiatu gorlickiego zdecydowały się o przekazaniu środków na zakup pojazdów służbowych dla gorlickiej policji a był to m.in. Urząd Miejski w Bobowej i Gorlicach, Urząd Gminy w Gorlicach oraz Starostwo Powiatowe. Te jednostki przekazały różne kwoty i na tej podstawie wyceniono że jest możliwość zakupu trzech samochodów w tym dwóch nieoznakowanych i jednego oznakowano – wszystkich małolitrażowych. Z racji, iż samorząd bobowski gdzie funkcjonuje komisariat jako samodzielna jednostka dołożył ponad 50% wartości jednego samochodu otrzymał Hyundaia i20 do wyłącznego użytku policjantów w Bobowej. Drugi samochód trafił na stan wydziału kryminalnego w Gorlicach, gdzie w części będzie wykorzystywany do pracy wydziału właśnie na terenie gminy Bobowa. Trzeci pojazd z tej puli, oznakowany trafił do rewiru dzielnicowych w Gorlicach. Samochody będą wykorzystane do codziennej służby. Finalizacja i dostarczenie zakupu nastąpiło w listopadzie, ponieważ pół roku czekaliśmy od chwili trafienia do nas środków na rozstrzygnięcie przetargu. Pragnę wyrazić słowa uznania za zaangażowanie, troskę o bezpieczeństwo mieszkańców, do której wymienione wcześniej samorządy się poczuwają – za współdziałanie w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa. Najlepszym tego dowodem są środki przekazywane na rzecz policji lokalnej.

– Takie były oczekiwania społeczeństwa od wielu lat – mówi Wacław Ligęza, burmistrz Bobowej. Pojawiły się wnioski mieszkańców aby wzmocnić bezpieczeństwo miasta i gminy. Nasz samorząd zadbał o rozwój infrastruktury chodnikowej oraz poprawę jakości stanu nawierzchni dróg. Prowadzone były także konsultacje, spotkania z młodzieżą ale to wszystko było niewystarczające ponieważ oczekiwania dotyczyły większej ilości patroli na ulicach. Docelowo komisariat będzie liczył jeszcze więcej policjantów niż obecnie. Obecnie odkąd jest komisariat został wydłużony czas względem tego jaki miał posterunek. Jest też komendant policji a pewne sprawy można załatwić w Bobowej a nie trzeba jeździć do Gorlic co jest dla mieszkańców bardzo istotne. O ile pozwolą możliwości komisariat będzie czynny całą dobę we wszystkie dni tygodnia. Nowo zakupiony pojazd jest nieoznakowany i nie chodzi tutaj aby kogoś przyłapać znienacka ale na gorącym uczynku. Nasz samorząd w połowie sfinansował jego zakup druga część pochodziła od Komendanta Wojewódzkiego Policji. Jeśli mamy się troszczyć o bezpieczeństwo nie powinniśmy się odcinać od takich akcji. Dobrze się dzieje jeśli jest więcej policjantów, więcej patroli, że częściej funkcjonariusze są w terenie. Kontrole pojazdów mogą wpłynąć na to, że będzie mniej wykroczeń i bezpieczeństwo się poprawi.

Gmina Bobowa przekazała na zakup pojazdu dla policji 32 500zł.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy