Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Piątek, 15 października 2021

Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

24.02.2015 || Kategorie: Bezpieczeństwo, Policja, Powiat || Autor: Julia Ziomek

„Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” rozpoczął się w poniedziałek 23 lutego br. i trwać będzie do soboty 28 lutego. Celem akcji jest zwrócenie szczególnej uwagi na prawa i potrzeby ludzi dotkniętych przestępstwami. W związku z tym przedsięwzięciem Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach organizuje dyżury.

Jeśli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem możesz skorzystać z bezpłatnej informacji prawnej oraz konsultacji psychologicznej. Dyżurujący policjanci będą udzielać porad w zakresie postępowań karnych, prewencji kryminalnej, nieletnich oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do siedziby Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach przy ulicy 11-go Listopada 56. Biuro będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00 oraz w sobotę (28 lutego) od 10.00 do 13.00. Natomiast 24 lutego będzie można zasięgnąć porady przedstawiciela Sądu Rejonowego.

Należy wspomnieć, że akcja ta ma na celu uświadomienie osobom pokrzywdzonych o ich prawach. Osoby te mogą liczyć na pomoc nie tylko w tym szczególnym tygodniu ale również przez cały rok. Warto porozmawiać z policją o problemach i przestępstwach, które Cię dotknęły lub byłeś ich świadkiem. Pamiętaj w ten sposób możesz przyczynić się do ujęcia przestępcy i otrzymać fachową pomoc w trudnych sprawach.

źródło: KPP Gorlice

 

odawedywmaplakat-pokrzywdzeni-2015-v3_1_0