Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Dachowanie w Szalowej, jedna osoba poszkodowana

Autor: Łukasz Augustyn
W dniu dzisiejszym w miejscowości Szalowa na drodze powiatowej (przysiółek Bochnia) doszło do zdarzenia drogowego w wyniku, którego dachował Ford Ka. Najprawdopodobniej przyczyną tego było niedostosowanie prędkości do warunków na drodze.

Około godz. 17: 45 do dyspozytora CPR-u wpłynęło zawiadomienie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Szalowa na wysokości stacji paliw Auto Jano . Według relacji świadków kierująca pojazdem Ford K podróżowała ze Stróżnej w kierunku Szalowej. Najprawdopodobniej przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość i utrata panowania nad pojazdem. Na miejsce, jako pierwszy przybył zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał poszkodowaną ciężarną mieszkankę Wyskitnej do szpitala. Ranna kobieta podróżowała z synem w wieku gimnazjalnym.  Do pomocy zadysponowano dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Gorlic jednostkami, OSP Szalowa, a także policję.  Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo śledcza, droga była zablokowana.

Dziś (26.03) w Szalowej, na jednym z łuków drogi, doszło do zdarzenia drogowego. Kierująca Fordem Ka, mieszkanka powiatu nowosądeckiego straciła panowanie nad kierownicą i wpadła do rowu. Powodem tego zdarzenia mogło być niedostosowanie prędkości do wykonywanego manewru na zakręcie drogi. “Podróżująca nowosądeczanka wraz z 15-letnim pasażerem kierująca Fordem Ka, najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości do profilu zakrętu i straciła panowanie nad kierownicą. Wskutek tego auto wpadło do rowu, gdzie koziołkowało. Uczestnicy zdarzenia odnieśli obrażenia i zostali zabrani do gorlickiego szpitala. Po opatrzeniu ran 15-letni pasażer został wypisany do domu a kobieta została w szpitalu zatrzymana do obserwacji – skomentował rzecznik gorlickiej policji asp. Grzegorz Szczepanek

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy