Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Roczna odprawa operacyjna strażaków (TV)

04.03.2015 Autor: Mateusz Książkiewicz
W ostatni dzień lutego (28.02.br) w budynku OSP Kobylanka odbyła się po raz pierwszy roczna odprawa operacyjna naczelników oraz komendantów gminnych OSP z terenu powiatu gorlickiego. Wśród zebranych na sali znaleźli się także samorządowcy, przedstawiciele Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP oraz kierownictwo KP PSP w Gorlicach.

Na odprawie nie zabrakło także kilkuosobowej delegacji gminy Bobowa na czele z burmistrzem Wacławem Ligęzą.

Spotkanie rozpoczął komendant PSP w Gorlicach st. bryg. Dariusz Grygowicz, który powitał gości oraz omówił działalność KP PSP w Gorlicach za ubiegły 2014 rok. Następnie sprawy bieżące Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP przedstawił dh Krzysztof Kosiba, po którym głos zabrał dh Przemysław Wszołek, który przedstawił pomysł medalu “Zasłużony dla pożarnictwa ziemi gorlickiej”. Przypomniano także regulamin mundurowy członków OSP. Po krótkiej przerwie kilka punktów programu przedstawili zawodowi strażacy z PSP w Gorlicach: st. kpt. Piotr Migacz, mł. bryg. Andrzej Czeluśniak, mł. bryg. Dariusz Surmacz oraz bryg. Zbigniew Szurek. Poruszyli oni następujące tematy: sprawy szkoleniowe i operacyjne w jednostkach OSP, zasady inspekcji gotowości operacyjnej w OSP, zasady współpracy jednostek OSP z LPS, I Mistrzostwa powiatu gorlickiego w ratownictwie medycznym oraz stacja obsługi sprzętu ODO.

Pod koniec sobotniego spotkania przewidziano także czas na dyskusję. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że roczne odprawy są potrzebne bowiem konieczny jest dialog o bezpieczeństwie w powiecie.

 Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej oraz galerii zdjęć.

fot. Łukasz Augustyn

 

 

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)