Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

XVI turniej o Puchar Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej już za nami ! (TV)

Autor: Jakub Oślizło
W ubiegłą środę oraz czwartek (25-26 lutego br.) odbyły się turnieje w piłce halowej dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Miejscem sportowej rywalizacji była hala sportowa przy ZS nr 1 w Bobowej, zaś organizatorem przedsięwzięcia Klub Sportowy Bobowa na czele z prezesem Andrzejem Saganem. 

Pierwszego dnia (tj. środa) uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Bobowa walczyli o puchar burmistrza Wacława Ligęzy. O tytuł najlepszego zespołu ubiegało się pięć drużyn.

Miejsce I: Siedliska I
Miejsce II: Wilczyska
Miejsce III: Brzana
Miejsce IV: Jankowa
Miejsce V: Siedliska II

Wśród zawodników wyłoniono najlepszego strzelca – Mikołaja Sarkowicza z Siedlisk oraz najlepszego zawodnika – Konrada Fydę z Wilczysk.

Czwartek był dniem zmagań gimnazjalistów o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bobowej Stanisława Tabisia. Tym razem w sportowe szranki stanęło sześć drużyn.

 

Miejsce I: Brzana III
Miejsce II: Brzana II
Miejsce III: Siedliska I
Miejsce IV: Brzana I
Miejsce V: Bobowa
Miejsce VI: Siedliska II

Podobnie jak dzień wcześniej tytuł króla strzelców otrzymał Mateusz Jachowicz, natomiast najlepszego zawodnika Artur Apriasz. Obaj z Brzany.

Warto podkreślić, że turnieje o puchar burmistrza oraz przewodniczącego mają swoją szesnastoletnią historię. Są ciekawą alternatywą na spędzanie wolnego czasu podczas ferii. Najlepsze drużyny otrzymały puchary i dyplomy natomiast zawodnicy pamiątkowe statuetki. Fundatorami był Wacław Ligęza oraz Stanisław Tabiś.

– Jeżeli chodzi o sport jestem bardzo dużym sympatykiem i te inicjatywy, które podejmowane są już od 16 lat bardzo mnie cieszą – mówi Stanisław Tabiś przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej. Turniej halowy jest organizowany podczas ferii, jest bardzo pożyteczny ponieważ nakłania młodzież do aktywnego spędzania czasu, a niżeli siedzenia bezczynnie przed komputerem. W rzeczywistości bycie razem w grupie, rywalizacja wypływa bardzo pozytywnie na młodzież. Myślę, że zawody te będą nadal przez najbliższe lata obejmowane patronatem przewodniczącego rady. Jeżeli chodzi o infrastrukturę sportową na terenie naszej gminy , bardzo dużo się ona poprawiła w ostatnich latach. Mamy piękne hale sportowe, boiska przy każdej szkole a już w najbliższym czasie będzie ukończony stadion w Bobowej.

fot. Paulina Wilczyńska/ Jakub Oślizło

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy