Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zdobyły Mistrzostwa Powiatu nie oddając ani jednego seta

Autor: Jakub Oślizło
Miniony czwartek (tj. 19.03.br.)  był dniem sportowej rywalizacji szkół gimnazjalnych powiatu gorlickiego w piłce siatkowej dziewczyn. Turniej rozegrano na hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej. W szranki stanęło 7 gimnazjów, które podzielone zostały na dwie grupy.

System rozgrywek poprowadzony był w grupach „każdy z każdym” do 2 wygranych setów. Po zaciętej walce kolejność końcowa turnieju przedstawiała się następująco:
1 miejsce – Gimnazjum w Bobowej
2 miejsce – Gimnazjum nr 4 w Gorlicach
3 miejsce – Gimnazjum w Szymbarku
4 miejsce – Gimnazjum w Ropie
5 miejsce – Gimnazjum w Łużnej
6 miejsce – Gimnazjum nr 1 w Bieczu
7 miejsce – Gimnazjum w Moszczenicy

Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy a za I-III miejsca medale. Awans na zawody rejonowe uzyskało Gimnazjum w Bobowej, które odbędą się w naszym mieście 15 kwietnia br. Dziewczęta zagrały w składzie: K. Iwańska, A. Bajerska, A. Magiera, K. Kipiel, D. Król, Jaworecka, J. Mucha, W. Witek, A. Flądro, W. Wszołek, zaś trenerem drużyny jest nauczycielka Jadwiga Wiejaczka.

-Bardzo mnie cieszy fakt, że nasze gimnazjalistki już kolejny raz zdobyły mistrzostwa powiatu – komentuje dyrektor szkoły ZS nr 1 w Bobowej Adam Urbanek. Gratuluję zawodniczkom oraz opiekunom. W ubiegłym roku nasze dziewczęta zdobyły mistrzostwo województwa, może ten sukces uda się powtórzyć.

Dziewczętom jak i trenerowi serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów na etapie rejonowym.

fot. S. Zieliński/ZS Bobowa

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy