Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

62 absolwentów “wypuścił w świat” ZSZ w Bobowej

Autor: Paulina Wilczyńska
W ubiegły piątek, tj. 24 kwietnia br. w godzinach przedpołudniowych odbyło się uroczyste zakończenie roku dla tegorocznych maturzystów. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele pw. Wszystkich Świętych w Bobowej, którą w intencji absolwentów odprawił ks. Bogdan Florek.

Po błogosławieństwie uczniowie wraz z dyrekcją przeszli w orszaku do budynku szkoły, gdzie odbyła się dalsza część pożegnania maturzystów.

Kolejny etap życia już za nimi – ukończyli szkołę średnią – mówi Janusz Średniawa, nauczyciel ZSZ. Stali się jakby naprawdę dorośli… To przywilej, ale również ogromna odpowiedzialność. Niektórzy twierdzą nawet, że tak właśnie kończy się beztroska młodość. Jak na taką uroczystość przystało dzień ten rozpoczął się dla absolwentów Mszą Świętą. Następnie przy udziale Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, zaproszonych rodziców oraz wszystkich uczniów klas młodszych odbyło się uroczyste spotkanie pożegnalne w sali gimnastycznej szkoły. Były słowa podziękowania, życzenia, kwiaty. Najlepsi uczniowie i ich rodzice otrzymali pamiątkowe dyplomy pochwalne. Uczniowie klas trzecich przygotowali specjalny pożegnalny program i symboliczne prezenty dla każdego absolwenta. To bardzo wzruszające chwile dla nas, a w szczególności dla wychowawców klas maturalnych: Renaty Pękala i Piotra Ptaszkowskiego, którzy przez cztery lata z klasami tymi pracowali. Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia na maturze oraz w czasie egzaminu zawodowego oraz trafnego wyboru dalszej drogi życia i wszelkich sukcesów osobistych. Mamy nadzieję, że spędzone tutaj cztery lata zawsze będziecie mile i z nostalgią wspominali – kończy nauczyciel.

Warto przytoczyć także część przemówienia dyrektor szkoły Barbary Wołkowicz: – Dzisiejszy dzień to zakończenie Waszej edukacji w naszej szkole, ale także czas posumowań tego co osiągnęliście.Przez 4 lata zdobywaliście wiedzę, my Was w tym wspieraliśmy podpowiadając, że sukces ma swoją cenę i że nie prowadzi do niego żadna  droga na skróty.Nikt nie rodzi się wielkim – staje się  nim w drodze wyboru, nauki i pracy. Nigdy nie traćcie nadziei ani wiary we własne siły. Pamiętajcie, że oprócz zdobytej wiedzy, o wartości człowieka decyduje- to co ma w sercu.Idźcie przez całe życie  z takim samym zapałem  i entuzjazmem, jaki czujecie w sercach dziś , kiedy odbieracie świadectwa. Nie rezygnujcie z marzeń i planów, pamiętając o tym, że każdy z Was ma ważną rolę do spełnienia. Nie zapominajcie o tych , którzy  Was ukształtowali. Pragnę serdecznie podziękować tym , którzy towarzyszyli Wam w codziennej pracy –  Waszym nauczycielom. Dziękuję rodzicom za trud włożony w Wasze wychowanie, za troskę, wsparcie i motywację do nauki. Życzę Wam zdania matury, egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe oraz udanego startu w dorosłe życie. 

No właśnie, przed młodzieżą kończącą kolejny etap edukacji kolejne wyzwanie – matura, jak się dowiedzieliśmy przystąpi do niej około 50 absolwentów.

fot. zespół redakcyjny

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy