Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Coraz większy „SKRZACIK”. UKS Sęp Wilczyska najlepszy! (TV)

30.04.2015 Autor: Łukasz Augustyn
W ostatni weekend (25-26 kwietnia br.) do hali sportowej w Bobowej przybyły zespoły z całej Polski by zmierzyć się o tytuł najlepszej w dyscyplinie piłki ręcznej. Wszystko za sprawą, piątej już edycji, Ogólnopolskiego Turnieju "Skrzacik" pod honorowym patronatem burmistrza miasta Bobowa Wacława Ligęzy.

Przez dwa dni, dwanaście zespołów, głównie z województwa małopolskiego oraz śląskiego walczyło system każdy z każdym. Warto podkreślić, że z roku na rok zawodników reprezentujących konkretne kluby jest coraz więcej. Wśród drużyn jakie pojawiły się w Bobowej był: UKS Sęp Wilczyska, UKS Wiertmet Libusza, UKS Krakowiak ’85 Kraków, SP Bobowa, UKS Świt Szaflary, UKS Jankowa, KS Zgoda Ruda Śląska, SPR Olkusz, MAS Żory, SP Siedliska, UKS PR Ruch Chorzów, MUKS Skałka-Śląsk Świetochłowice.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Bobowej, który równocześnie wsparł ta inicjatywę swoim patronatem. Turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców, który przychodzili podpatrzeć zmagania młodych szczypiornistów. Największych emocji bez wątpienia dostarczył mecz finałowy pomiędzy gospodarzami UKS Sęp Wilczyska a UKS Wiertmet Libusza. Na zakończenie sportowych zmagań wręczone zostały medale, puchary oraz statuetki dla najlepszych zawodników i zespołów. Wręczenia nagród dokonali Adam Urbanek, radny powiatowy oraz Wiesław Tarasek, dyrektor szkoły w Wilczyskach.

– Jest już to piąty turniej, którego celem jest przede wszystkim umożliwienie dzieciom sportowej rywalizacji na naszym terenie – mówi Zbigniew Ligęza jeden z organizatorów turnieju. Na zawody wyjeżdżamy często poza teren gminy czy nawet powiatu dlatego chcieliśmy aby rodzice mieli możliwość zobaczenia swoich pociech tutaj, na miejscu w Bobowej. Dodatkowo rodzice angażują się w organizacje, taka jest idea. Dlaczego turniej jest ogólnopolski? Chcemy aby była wymiana doświadczeń i umiejętności, a to wszystko na zasadzie dobrej zabawy. Turniej ma rangę ogólnopolską ale jest to głównie południowa połowa Polski, począwszy od Rudy Śląskiej, Chorzowa, Żor, Zabrza a docierając do Olkusza, Krakowa i dalej wschodu. Nie byłoby turnieju bez kilku sponsorów, którzy naprawdę bardzo nam pomagają. Na samym początku wymienić należy pana burmistrza, starostwo powiatowe, proboszcza z Wilczysk. Szukamy pieniążków jeszcze u prywatnych sponsorów. Tak jak widać są potrzeby, bo chcemy aby każde dziecko otrzymało koszulkę, puchar czy medal. Chcemy im tym sprawić radość.  Na przyszłość chciałbym zachować turniej w tej formie jakiej jest. Nie ukrywam, że zgłaszają się do nas drużyny z całej Polski, ale stosujemy prawo pierwszeństwa. Drużyna, która jest w danym roku na turnieju od razu potwierdza swoją obecność w następnym roku. Niewątpliwie świadczy to o dobrej organizacji jak i przebiegu imprezy, to jak jest odbierana. Była co prawda myśl o większej formule, ale musiałby być to turniej rozbity na dwie hale. Niestety w pobliżu tak samo dużej hali nie mamy dlatego zostajemy na razie w tej formule – kończy organizator.

Turniej zakończył się z następująca klasyfikacją:

miejsce I – UKS Sęp Wilczyska
miejsce II – UKS Wiertmet Libusza
miejsce II I- UKS Krakowiak ’85 Kraków
miejsce IV – SP Bobowa
miejsce V – UKS Świt Szaflary
miejsce VI – UKS Jankowa
miejsce VII – KS Zgoda Ruda Śląska
miejsce VIII – SPR Olkusz
miejsce IX – MAS Żory
miejsce X – SP Siedliska
miejsce XI – UKS PR Ruch Chorzów
miejsce XII – MUKS Skałka-Ślask Swietochłowice

video
Więcej Video

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)