Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Gimnazjaliści zdawali małą maturę

Autor: Łukasz Augustyn
Punktualnie o godzinie 9.00, przez trzy kolejne dni - od wtorku do czwartku, uczniowie klas trzecich szkół gimnazjalnych rozwiązywali zadania z arkuszy egzaminacyjnych sprawdzające zdobytą wiedzę. Wyniki egzaminu gimnazjalnego zwanego małą maturą będą przepustką dla młodzieży do szkół średnich. 

Gimnazjaliści na pierwszy rzut zmierzyli się z historią i wiedzą o społeczeństwie, w tym samym dniu tuż po przerwie także z językiem polskim. W środę do pokonania mieli arkusz zadań z przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki. Na koniec egzaminacyjnego maratonu sprawdzono ich wiedzę z języka obcego. Łącznie uczniowie musieli rozwiązać pięć egzaminów a ich oficjalne wyniki poznają 19 czerwca.

– Nad poprawnym przebiegiem egzaminu czuwa siedem komisji – mówi Adam Urbanek, dyrektor szkoły. Wszystkie komisje są kompletne. Mamy jeszcze rezerwę nauczycieli gdyby coś się komuś wydarzyło w ten czas uzupełniamy braki. O piątej rano kurier przywiózł zestawy, przeliczyliśmy oraz sprawdziliśmy je w obecności członków komisji. Jeżeli chodzi o przygotowania to życzyłbym sobie, żeby wyniki były porównywalne z rokiem ubiegłym, czyli żeby ta wartość dodana była wysoka. Przypomnę tylko, że w tamtym roku uczniowie nasi z matematyki byli najlepsi w powiecie. Dobrze by było, gdyby teraz powtórzyli swój sukces. Nauczyciele dobrze przygotowali uczniów, niezależnie od zajęć obowiązkowych i kółek, również pracowali troszkę w soboty, rozwiązywali zadania, ćwiczyli testy. Zrobiliśmy także dwa próbne egzaminy.

Egzamin gimnazjalny jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu w tym tygodniu, to będzie go pisać w drugim terminie – 2, 3 i 5 czerwca. Przyłapany na ściąganiu – musi przystąpić do niego jeszcze raz. Gimnazjalista może startować do trzech szkół jednocześnie. O przyjęciu decydują: liczba punktów za oceny na świadectwie z wybranych przedmiotów i za inne osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz liczba punktów za wyniki egzaminu gimnazjalnego.

Do egzaminów w gminie Bobowa przystąpiło 137 uczniów w tym:

Arkusze egzaminacyjne
21.04.2015
Egzamin gimnazjalny z Języka Polskiego
Egzamin gimnazjalny z Historii i Wiedzy o Społeczeństwie

22.04.2015

Egzamin gimnazjalny z Matematyki
Egzamin gimnazjalny z Przedmiotów przyrodniczych

23.04.2015

Egzamin gimnazjalny z Języka Angielskiego
Egzamin gimnazjalny z Języka Niemieckiego

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy