Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Gmina Bobowa zawierzona Miłosierdziu Bożemu

Autor: Jakub Oślizło
W minioną niedzielę 12 kwietnia w Wójtowej odbyła się po raz szesnasty uroczystość Powierzenia Ziemi Gorlickiej Miłosierdziu Bożemu. Mszy Świętej na której zebrali się samorządowcy z całego regionu przewodniczył ks. bp  Jan Wątroba - ordynariusz rzeszowski.

Co roku w pierwszą niedzielę po Wielkanocy w tz. Święto Miłosierdzia Bożego w powiecie  gorlickim obchodzona jest uroczystość Powierzenia Ziemi Gorlickiej Miłosierdziu Bożemu. Od zawsze uroczystość ta odbywa się w Wójtowej (gmina Lipinki)  gdzie przybywają włodarze samorządów, posłowie, senatorowie, strażacy oraz przedstawiciele organizacji działających na terenie powiatu.

Tegoroczna uroczystość rozpoczęła się od przemarszu kolumny pocztów sztandarowych oraz przybyłych gości spod remizy OSP Wójtowa do kościoła parafialnego w Wójtowej na uroczystą Mszę Świętą. Po błogosławieństwie udzielonym przez biskupa rzeszowskiego ks. Jana Wątrobę zebrani udali się pod pomnik Św. Floriana gdzie zostały złożone kwiaty i wieńce przez m.in. parlamentarzystów, komendantów jednostek mundurowych, wójtów, burmistrzów, przewodniczących rad gminnych i miejskiej oraz jednostek OSP. Następnie głos zabrali m.in. gospodarz gminy Lipinki Czesław Rakoczy, parlamentarzyści w osobach Barbary Bartuś, Arkadiusza Mularczyka oraz przedstawiciele władz gminnych z terenu powiatu gorlickiego.

W tegorocznych uroczystościach udział wzięli m.in. parlamentarzyści Barbara Bartuś i Arkadiusz Mularczyk, Radny Sejmiku Woj. Małopolskiego Paweł Śliwa, Starosta Gorlicki Karol Górski, Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Marek Bugno, Burmistrzowie Mirosław Wędrychowicz i Rafał Kukla, Wójtowie Czesław Rakoczy i Jerzy Wałęga a także Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach insp. Michał Gawlik, Z-ca Komendanta Powiatowego PSP Gorlice mł. bryg Bohdan Białoń oraz Prezes ZOP ZOSP RP Gorlice dh Krzysztof Kosiba. Obecna była także liczba, aż dziesięcioosbowa delegacja druhen i druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczenicy. Gminę Bobowa reprezentował burmistrz Wacław Ligęza oraz delegacja strażacka z OSP Wilczyska i OSP Siedliska.

– Wszystkim nam potrzeba modlitwy i nigdy nie jest jej za dużo – skomentował burmistrz Bobowej Wacław Ligęza. Co roczna uroczystość religijna, która ma miejsce w Wójtowej jest dobrą okazją żeby pomodlić się i wypraszać łaski dla ziemi gorlickiej, w tym naszej ziemi bobowskiej. Dla tego też ostatnio, jak co roku zresztą, wziąłem udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Uczestniczyli w nim też przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Bobowa a konkretnie druhowie z OSP Wilczyska oraz OSP Siedliska. Uroczystość była podniosła z udziałem biskupa ordynariusza diecezji rzeszowskiej. Warto było pojechać, oddać się tej zadumie, modlitwie. Wyzwania, które przed nami stoją też potrzebują tego wsparcia duchowego. Na pewno jest to dla nas pomocne. Ja przynajmniej taką potrzebę posiadam, myślę że nasi mieszkańcy również ponieważ była liczna grupa osób, która nie jest związana z samorządem. Dobrze, że taka uroczystość jest w programie uroczystości kościelnych, religijnych dla samorządowców i z wielką przyjemnością wziąłem w niej udział.  

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy