Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Na obwodnicy praca wre…. (TV)

Autor: Jakub Oślizło
Coraz większego rozmiaru nabierają prace przy obwodnicy Siedlisk oraz Sędziszowej, która znajdzie się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 981 (Tarnów-Krynica). Jej ukończenie znacznie skróci czas przejazdu na tej trasie, bowiem ominie dwa kolizyjne skrzyżowania z przebiegającą linią kolejową.

Całkowita długość projektowanej drogi wyniesie około 1,9 km a jej szerokość będzie mieć 7 metrów (lokalnie do 13m). W rejonie skrzyżowania drogi wojewódzkiej z drogą powiatową zostaną utworzone odpowiednie pasy dodatkowe, do prawo skrętu dla jadących od Bobowej w kierunku Gorlic oraz lewo skręt dla jadących od Tarnowa również w kier. Gorlic. W obrębie tego skrzyżowania zostały tam także zaprojektowane przejścia dla pieszych. W przypadku drogi gminnej w kierunku Berdechowa wybudowany zostanie lewoskręt. Łącznie w ciągu nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 981 zostanie utworzonych sześć zatok autobusowych wraz z budową peronów przystankowych od dojściem do nich.

Kapliczka, która została przeniesiona według programu prac konserwatorskich zostanie usytuowana kilkadziesiąt metrów dalej tuż przy obecnej drodze powiatowej. Zgodnie z opracowaniem prędkość projektowa nowego odcinka to 70km/h. Ze względu na to, że droga powstaje na terenie zalewowym nawierzchnia zostanie poprowadzona na nasypie od 0,7m do 4 metrów

Po zakończeniu prac przy obwodnicy zostaną zlikwidowane dwa przejazdy: jeden na dawnym odcinku drogi wojewódzkiej oraz drugi w ciągu drogi gminnej. Powstaną tam przejścia dla pieszych z zabudowanym labiryntem.

Plan obwodnicy
obwodnica_przetarg

Widok skrzyżowania drogi wojewódzkiej z drogą powiatową
skrzyzowanie_dw_dp

O szczegółach inwestycji wycenionej na 10 milionów złotych przez jej wykonawcę firmę Skandia opowiada burmistrz Bobowej Wacław Ligęza w materiale filmowym. Serdecznie zachęcamy do jego obejrzenia.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy