Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Najlepiej biegają Małopolscy policjanci

Autor: Łukasz Augustyn
W ostatnią niedzielę, już po raz trzynasty, policjanci z całego kraju spotkali się z najlepszymi zawodnikami z całej Polski i świata w ramach biegu maratońskiego w Dębnie (woj. zachodniopomorskie). Reprezentacja Małopolski, której zawodnikiem był st. sierż. Marcin Górka z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, zwyciężyła drużynowe zmagania policjantów.

Organizatorem XIII  Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie była Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP województwa  zachodniopomorskiego. Honorowym patronatem zawody objął Komendant Główny Policji.

W tegorocznych  policyjnych zmaganiach wzięło udział siedem kobiet oraz 95 mężczyzn. W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Marta Witke  z KMP w Poznaniu, a w klasyfikacji mężczyzn pierwszy na mecie pojawił się Paweł Piotraschke ze Szkoły Policji w Słupsku. Reprezentant gorlickiej Komendy zajął indywidualnie 11. miejsce z czasem 2:58:25.

Drużynowo I miejsce zajęli reprezentanci Małopolski w składzie: st. sierż. Marcin Górka z KPP w Gorlicach (kapitan zespołu), st. post. Jakub Burchardt z Komisariatu Policji w Krynicy Zdroju, post. Mateusz Kazek z KPP w Brzesku oraz post. Dariusz Dutkiewicz z KMP w Krakowie.

Zwycięzcom medale i nagrody wręczał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jan Pytka, Komendant Powiatowy Policji w Myśliborzu insp. Bogusława Bonter- Mazek Przewodniczący ZW NSZZ policjantów Marian Boguszyński, Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie podinsp. Tomasz Kopka, oraz Burmistrz Dębna Piotr Downar.

Oprócz medali policjanci otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Należy wspomnieć, że nie jest to pierwszy sukces gorlickiego policjanta w biegach długodystansowych. Marcin Górka swoją pasję rozwija od wielu lat odnosząc liczne i znaczące sukcesy w zawodach sportowych. Regularnie startował w mistrzostwach Policji w biegach długodystansowych wielokrotnie stając na podium.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie naszemu reprezentantowi st. sierż. Marcinowi Górce, któremu życzymy dalszych sportowych sukcesów!

Więcej na temat Maratonu można znaleźć na stronie KWP w Szczecinie

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy