Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Szkoła muzyczna koncertuje (TV)

19.04.2015 Autor: Łukasz Augustyn
Sala koncertowa Dworu Długoszowskich w Bobowej wypełniła się w czwartkowy wieczór (16 kwietnia br.) miłośnikami muzyki klasycznej a wszystko za sprawą koncertu nauczycieli oraz uczniów bobowskiej szkoły muzycznej. Podczas występu został użyty niedawno zakupiony ksylofon, należący do grupy instrumentów perkusyjnych.

Występ młodych artystów oraz ich mistrzów podziwiali rodzice uczniów oraz zaproszeni goście, wśród nich m.in. burmistrz Bobowej wraz z małżonką oraz sekretarz Urzędu Miejskiego w Bobowej.

– Koncert miał na celu pokazania mieszkańcom Bobowej ksylofonu – instrumentu, który zakupiliśmy ostatnio dzięki panu burmistrzowi – mówi Robert Gryzik, dyrektor szkoły muzycznej 1st. w Bobowej. – Ksylofon to instrument perkusyjny, który na pewno bardzo pomoże dzieciom, które są na perkusji. Ma duże możliwości brzmieniowe i na pewno wypełni tą lukę, którą do tej pory mieliśmy jeśli chodzi o instrumenty perkusyjne. Podczas koncertu na tym instrumencie grały dzieci oraz nauczyciel, który wykonał Marsz Turecki i bałkański utwór. Tak więc założenie dzisiejszego koncertu jakim było pokazanie tego ksylofonu zostało zrealizowane. Oczywiście oprócz tego wyjątkowego instrumentu były tak że inne. Przede wszystkim duet akordeonowy w składzie Karol Grzeszczuk i Marcin Szewczyk, którzy wykonali suite Peer Gynt (W grocie króla gór – dop. red). Wykonywana jest na różnych instrumentach jednak dzisiaj mieliśmy okazje usłyszeć ją w wersji akordeonowej. Myślę, że miała bardzo ciekawe brzmienie i zupełnie inaczej zabrzmiała niż te, które mamy w uchu. Podczas koncertu wystąpił także uczeń na saksofonie, który w najbliższym czasie jedzie na konkurs ogólnopolski „Jupitera” do Krakowa. Przekrój repertuaru jak i instrumentów był dość szeroki bo występowali nauczyciele jak i uczniowie.

Burmistrz, który był obecny podczas koncertu stwierdził, że uczniowie robią zdecydowane postępy o czym wszyscy zebrani w sali koncertowej mogli się przekonać. – Przy pełnej sali uczniowie pokazali, że potrafią dobrze grać mimo krótkiego okresu nauki. Na deser był koncert w wykonaniu kadry nauczycielskiej i wszyscy naprawdę są pod wrażeniem tego pięknego występu. Ponieważ ta sala ma określoną pojemność i mieści się tutaj około osiemdziesiąt osób a chcielibyśmy aby uczniowie podzielili się swoimi umiejętnościami oraz nauczyciele dlatego zamierzamy zorganizować w najbliższej przyszłości, jeżeli warunki pogodowe pozwolą, koncert ogólnodostępny. Zależy nam na tym, żeby jak największa rzesza naszych mieszkańców, ale może i też z poza gminy będą chętni, mogli właśnie przysłuchać się temu jak uczniowie robią postępy – skomentował burmistrz Bobowej Wacław Ligęza.

Szkoła Muzyczna w Bobowej prowadzi obecnie nabór na kolejny rok szkolny a informacje na ten temat znajdą Państwo już wkrótce na www.bobowa24.pl. Przypomnijmy placówka znajduje się w zabytkowym Dworze Długoszowskich, kształci obecnie 64 uczniów w czterech klasach pierwszych oraz dziewięciu klasa instrumentalnych takich jak: skrzypce, fortepian, flet, klarnet, trąbka, gitara, saksofon, perkusja oraz akordeon.

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)