Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

UWAGA ŚLISKO! Poranna kolizja na wiadukcie

Autor: Łukasz Augustyn
Dzisiaj we wczesnych godzinach porannych na wysokości wiaduktu (ul. Grunwaldzka) w Bobowej doszło do zdarzenia drogowego, którego przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

– Zdarzenie miało miejsce o 6: 10 w miejscowości Bobowa. Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca Opla Vivaro na łuku drogi nie zachował należytej ostrożności i wpadł w poślizg przez co zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku citroenem xantia. Zarówno jednym jak i drugim pojazdem kierowali mieszkańcy gminy Bobowa, kierowcy byli trzeźwi. Winowajca został ukarany mandatem 500 zł i punktami karnymi.” skomentował rzecznik gorlickiej policji asp. Grzegorz Szczepanek

Jak sami widzimy na drogach panują trudne warunki atmosferyczne. Temperatura wahająca się w okolicach 0°C  powoduje, że nawierzchnię pokrywa często niewidoczny lód. Niektórzy też kierowcy pokusili się już o wymianę opon na letnie. Wobec tego apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o bezpieczną i rozważną jazdę.

fot.ilustracyjne (archiwum)

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy