Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wolontariat przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w akcji

Autor: Łukasz Augustyn
W ZSO w Bobowej działa szkolna grupa wolontariuszy. Liczy prawie dwadzieścia twórczych i chętnych do podejmowania różnych wyzwań członków, którzy wykonują swoje zadania cicho i dyskretnie, ale, co najważniejsze, wytrwale, systematycznie i niezawodnie.

Wolontariat działa wielopłaszczyznowo:
I – Wolontariusze pomagają młodszym uczniom w nauce. W tym celu udają się do świetlicy szkolnej w Zespole Szkół nr 1 w Bobowej.
II – Wolontariusze odwiedzają Przedszkole Samorządowe w Bobowej, by pomóc w opiece nad „maluszkami”.
III – Wolontariusze roztaczają opiekę nad seniorami.

Nie od dziś wiadomo, jak wielką rolę odgrywa wolontariat w społeczeństwie, ile wnosi w kształt środowisk, w których przebywamy, ale również jak wyraźne znamię dobra wyciska na samych wolontariuszach. Uczy bowiem wrażliwości na potrzeby innych, rozwija empatię, kształtuje pozytywną postawę wobec potrzebujących. Słowem, wolontariusze takim zaangażowaniem udowadniają, że młodzież potrafi być szlachetna, niebanalna i daleka od obojętności na los pokrzywdzonych. Opiekunka wolontariuszy z ZSO w Bobowej s. Gracja zachęca, że każdy uczeń może się „wkręcić” w tę działalność oraz, co bardzo wskazane, zaproponować jeszcze inne działania i akcje.

źródło i fotografia: ZSO Bobowa

SAMSUNG CSC

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy