Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Czy Polska będzie skazana na marazm? Czy za Dudą stoi prezes?

Autor: Paulina Wilczyńska
Wczorajszego wieczoru w biurze Solidarnej Polski w Gorlicach zorganizowano spotkanie z mieszkańcami Gorlic aby porozmawiać o obecnej sytuacji politycznej w kraju, a dokładniej o nastrojach przed II turą wyborów prezydenckich, która odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Swoimi opiniami podzielili się z zebranymi radny Województwa Małopolskiego Paweł Śliwa oraz poseł na sejm RP Andrzej Romanek. Mieszkańcy także chętnie komentowali trwającą kampanię wyborczą, wzajemnie próbowali znaleźć wspólny kurs mający pomóc w zwycięstwie Andrzeja Dudy.

O to jaką rolę będą pełnić wyborcy Pawła Kukiza w II turze zapytaliśmy posła Andrzeja Romanka: – Liczymy na to, że zdecydowana większość bo oczywiście na wszystkich liczyć nie możemy, ale zdecydowana większość wyborców pana Pawła Kukiza poprze pana Andrzeja Dudę. Przecież sam pan Paweł Kukiz podkreśla, że to jest polityk anty systemowy, chce zmian, chce czegoś nowego, a przecież to nowe właśnie gwarantuje pan Andrzej Duda, bo to jest polityk który walczy o urząd prezydenta. Jaki był pan prezydent Bronisław Komorowski, przez ostatnie 5 lat widzieliśmy i przekonaliśmy się. Jeżeli kolejne 5 lat miał by on rządzić, to Polska będzie niestety skazana na marazm. Powiem więcej, to będzie kolejna przespana czy przedrzemana prezydentura. My chcemy aktywnego, dynamicznego prezydenta. Prezydenta, który ma wizje kraju, co więcej z determinacją i odwagą te wizje kraju realizuje. Przecież ten program, który zaproponował Pan Andrzej Duda, program który mówi o Polsce jako o wspólnym domu, który ma mieć piękną, dobrą konstrukcje, solidne filary. Ja mówię o czterech takich filarach jak: rodzina, praca, bezpieczeństwo i dialog. Polska zbudowana na tych filarach daje gwarancje. Daje pewność że Polakom nie tylko nam ale też przyszłym pokoleniom w Polsce będzie żyło się lepiej. Inaczej mówiąc pan Andrzej Duda to kandydat zmiany ale co ważne lepszej zmiany. Zdecydowanie lepszej zmiany niż obecnie urzędujący prezydent.  Jeżeli chcemy lepszej Polski, Polski dla naszych dzieci, w których tu będą zakładać rodziny a nie szukać pracy poza granicami kraju to zagłosujmy na pana doktora Andrzeja Duda, bo on tę dobrą zmianę z całą pewnością gwarantuje.

Znaną z wielu komentarzy w Internecie i nie tylko opinię, że za kandydatem Andrzejem Duda stoi sam prezes PiS prostuje radny województwa Małopolskiego Paweł Śliwa: – Odpowiem w ten sposób, pan Andrzej Duda znalazł się w polityce za pośrednictwem Zbigniewa Ziobry, będąc podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Następnie właśnie w pałacu prezydenckim u świętej pamięci Lecha Kaczyńskiego. Nie można ani jednemu, ani drugiemu przypisać jakiegoś radykalizmu. Wydaje się właśnie, że on zdobył bardzo dobre szlify i w Ministerstwie Sprawiedliwości i później jako podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta, by właśnie piastować ten najwyższy i zaszczytny urząd. Nie można go też, tak jak pan redaktor powiedział utożsamiać z ,,radykalizmem” określonych osób. Wydaje mi się, że on jest wartością samą w sobie. Ma swoje zdanie, którego będzie się trzymał i na pewno też nie będzie na niego takiego bezpośredniego przełożenia osób, które by wywierały na niego presje. Dlatego jestem o to spokojny, że jakby nie będzie prezydentem radykalnej części społeczeństwa, tylko będzie prezydentem Polski, prezydentem polskiego narodu – kończy radny.

– Ja dodam tylko do tej wypowiedzi jedną rzecz, otóż Andrzej Duda jest człowiekiem młodym – dodaje Andrzej Romanek, poseł na Sejm RP. – Ma 43 lata ale politycznie niezwykle dojrzałym, bo to co wspomniał mój szanowny przedmówca, przecież był wiceministrem w rządzie pana Jarosława Kaczyńskiego, był w końcu sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta, posłem na sejm, a teraz jest eurodeputowanym. To pokazuje, że ma już wyrobione, wykrystalizowane poglądy i nie sądzę aby ktoś mógł na niego wpływać. Zwracam na to uwagę, ale co nie zmienia postaci rzeczy, że dobrej dorady warto słuchać. Jeżeli ona będzie wychodziła z jego środowiska politycznego to Andrzej Duda powinien być wrażliwy na dobre dorady, ale zawsze decyzje będzie podejmował sam, bo on za te decyzje będzie ponosił pełną, przed narodem, odpowiedzialność. Wiec radzić dobrze trzeba, ale to co robi Platforma Obywatelska, straszyć Polaków PiSem i radykalizmem, to jest absolutnie niegodne i niedopuszczalne, bo to jest prezydent z wyboru narodu i za nim będzie stał naród, a nie żadna partia polityczna. On przed narodem a nie partią polityczną będzie ponosił odpowiedzialność.

fot. Mateusz Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy