Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Kilkuset uczniów odwiedziło bobowski ogólniak

Autor: Mateusz Książkiewicz
Prawdziwym sukcesem zakończyły się dni otwarte Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej zorganizowane 29 i 30 kwietnia (środa, czwartek). Placówkę w ramach akcji odwiedziło kilkuset uczniów, gimnazjalistów z terenu gminy Bobowa, Łużna, Korzenna oraz Grybów.

O dniu otwartym opowiada naszemu portalowi Urszula Jabłońska, nauczycielka w ZSO w Bobowej: – Odwiedzili nas uczniowie z Gminy Bobowa, ze wszystkich szkół gimnazjalnych na jej terenie oraz z Gminy Grybów, Korzenna i Łużna. Zainteresowanie było dość duże, jedna klasa z Bobowej poprosiła czy mogliby dziś ponownie przyjść odwiedzić szkołę z wychowawcą. Część osób jest zdecydowana by przyjść do naszej szkoły ale jest też ta druga grupa, czyli niezdecydowani po których widać, że nie mają jeszcze dokonanego wyboru szkoły ponieważ dużo pytają m.in o przedmioty rozszerzone. Uczniowie w gimnazjum nie mają jeszcze świadomości, że wybór przedmiotów rozszerzonych już w liceum jest bardzo ważny, ponieważ rzutuje później na studia. Wybierając przedmioty rozszerzone w jakiejkolwiek szkole, uczniowie muszą myśleć o tym na jakie studia chcą po tej szkole pójść, nie koniecznie o konkretnej specjalizacji ale czy będzie to kierunek humanistyczny czy ścisły. Później o wiele trudniej jest w klasie trzeciej będąc na kierunku humanistycznym wybierać studia związane z matematyką. Od przyszłego roku będą w naszej szkole cztery grupy z różnymi rozszerzeniami, pierwsza to mat-fiz-inf dla osób które planują studia na politechnikach, kierunkach inżynieryjnych; druga to bio-chem dodatkowo język obcy, kierunek dla tych, którzy myślą o farmacji, medycynie czy kierunkach sportowych lub ratownictwie medycznym; przedostatnia grupa to j.pol-geo-wos a kierować można się później na studia typowo humanistyczne tj. dziennikarstwo czy turystyka; czwarty i ostatni kierunek to mat-geo i język obcy głównie polecany dla osób, które chcą studiować ekonomię tzw. profil menadżerski. Podczas dni otwartych “uciekamy” od stricte prelekcji, ponieważ nie cieszy się ona zainteresowaniem wśród młodzieży natomiast staramy się w ciekawy sposób przedstawić ofertę naszej szkoły. W poszczególnych klasach przedstawiliśmy kierunki jakie są w naszej szkole oraz przedmioty rozszerzone. Swoje umiejętności muzyczne przedstawił nasz szkolny zespół, uczniowie uczący się biologii zaprezentowali naukę z mikroskopami natomiast chemicy przeprowadzali różne doświadczenia. W klasie informatycznej przedstawiliśmy projekt na przyszły rok dotyczący kształcenia się uczniów za pomocą tabletów oraz jak zostanie on wykorzystany przez przyszłych uczniów naszej szkoły. Zapytałam dziś uczniów kto nie posiada telefonu komórkowego, zgłosiła się tylko jedna osoba a pytając kto przez ostatnie trzy lata sięgnął po papierową formę encyklopedii, w tym miejscu muszę pochwalić Szalową ponieważ z tej szkoły zgłosiło się najwięcej osób, które rzeczywiście korzystały z tej formy encyklopedii. Nie uchronimy się od tego, że młodzież zdecydowanie łatwiej sięga po to co jest w mediach a my chcemy ich odpowiednio ukierunkować. Oczywiście każdy kto korzysta z internetu wie jakie jest dobrodziejstwo i zagrożenie a jeśli młodzież korzysta z tego z łatwością to spróbujemy tej formy nauki, która miejmy nadzieje przyniesie efekt, na co bardzo liczymy.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy