Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nauczycielskie zmagania podczas ciężkowickiej Belferiady (TV)

31.05.2015 Autor: Paulina Wilczyńska
Belferiada 2015 zakończona! Turniej, którego historia sięga 2003 roku cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Pośród drużyn znalazło się dwie z Bobowej, zaś zwycięzcami został zespół nauczycieli z Nowego Sącza.

W niedzielę 24 maja br. hala widowiskowo-sportowa w Ciężkowicach gościła znakomitych zawodników piłki siatkowej z całego regionu. Stało się to za sprawą XIV edycji popularnego turnieju “Belferiada”. Wydarzenie to odbiło się szerokim echem w regionie, a świadczyć o tym może honorowy patronat starosty tarnowskiego i burmistrza Ciężkowic. Obecni byli także byli m.in. wicestarosta powiatu tarnowskiego – Zbigniew Karciński oraz wiceprzewodniczący rady powiatu tarnowskiego – Stanisław Kuropatwa.

Siatkarski maraton zorganizowali: TKKF Pogórze, UKS Junior, PSZS Tarnów, ZNO o/Ciężkowice. W rywalizacyjne szranki stanęło dziesięć drużyn mieszanych. W każdej z nich występowało trzech mężczyzn i trzy kobiety. Zespoły łącznie rozegrały mecze w 48 setach. Klasyfikacja końcowa rozgrywek wygląda następująco: Nowy Sącz, SOSW Zbylitowska Góra, Wojnicz, Szerzyny, Grybów, ZNP Bobowa, Chełmiec, Gromnik, Ciężkowice, Podkarpacie Bobowa (dziewczęta).

Gminę Bobowa reprezentowali nauczyciele: Jolanta Wojtaczka, Lisak Ewa, Majcher Małgorzata, Marek Olszanecki, Wiesław Oratowski, Adam Urbanek,  Krzysztof Płaźiński oraz dziewczęta z MKS Podkapracie Bobowa: Machniewicz Patrycja, Żarnowska Anna, Smoszna Sylwia, Tarasek Wiesława, Garbowska Natalia i Turska Klaudia.

– Ciężkowicka Belferiada miała swój początek w 2003 roku, kiedy to grupa inicjatywna uznała, że dla nauczycieli też się coś należy – mówi Marek Dziuban, prezes TKKF. – Zawiązaliśmy wtedy turniej, w którym początkowo startowało sześć drużyn z naszego regionu. W tym roku na starcie zgromadziło się dziesięć zespołów, wśród nich z  Nowego Sącza, Chełmca, Grybowa, Zbylitowskiej Góry, Wojnicza, Tuchowa, Szerzyn, Gromnika, Ciężkowic oraz dwie drużyny z Bobowej. W klasyfikacji na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna z Nowego Sącza. Muszę przyznać, że tegoroczna edycja była mocno obstawioną imprezą. Wygrać mogło praktycznie sześć zespołów. Na początku żeby zorganizować zawody szukaliśmy sponsorów, dzisiaj jest nam dużo łatwiej. Patronat nad turniejem objął burmistrz gminy i miasta Ciężkowice, ale także starosta tarnowski. Dzięki wsparciu tych instytucji rywalizację można przeprowadzić z większym rozmachem oraz ugościć naszych zawodników z czego oczywiście bardzo się cieszymy. Podnosi to też rangę turnieju w naszym środowisku. Za rok będziemy mięli już piętnastą, jubileuszową edycję, mam nadzieję, że będzie na odpowiednim poziomie.

– Sam fakt iż jest to już czternasta edycja turnieju świadczy o tym, że cieszy się on dużym zainteresowaniem – mówi burmistrz Ciężkowic Zbigniew Jurkiewicz. – Sami organizatorzy muszą już wybierać drużyny, które chcą uczestniczyć w tym turnieju. Można z tego wnioskować, że zawodnicy chętnie przyjeżdżają do Ciężkowic oraz na pewno wywożą od nas dobre wspomnienia.”

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)