Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Prestiżowa nagroda dla gminy i burmistrza!

Autor: Daniel Malski
Dziennik Gazeta Prawna zorganizował ranking "Perły samorządu", w którym Burmistrz Bobowej zajął trzecie miejsce. Wacław Ligęza został wyróżniony w kategorii ,,włodarz gminy miejsko-wiejskiej".

W tym roku mija 25-lecie samorządów w Polsce, wiec tegoroczna edycja była szczególna. Wręczenie nagród odbyło się 26 maja br. w budynku warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Wydarzeniu temu towarzyszyła debata pt. ,,Nowe perspektywy unijne. Szanse i zagrożenia” z udziałem ekspertów i przedstawicieli samorządów.

Samorządy podlegały weryfikacji na podstawie ankiety zawierającej 25 pytań. Odpowiedzi na pytania były jedynym kryterium oceny. Ubiegłe 25-lecie redakcja oceniała w kryteriach: gospodarności, sprzyjania przedsiębiorczości, postępu technologicznego, programów mieszkaniowych, infrastrukturalnych, socjalnych, sportowo-rekreacyjnych oraz innowacji.

Jury było bezstronne, a ranking bezpłatny. Gmina Bobowa zostało wysoko oceniona i zajęła zaszczytne 3 miejsce. Dokładne wyniki są opublikowane w dodatku do Dziennika Gazeta Prawna, z dnia 27 maja 2015r.

“Uroczysta gala odbyła się w Warszawie, w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych.” – mówi burmistrz. “Powiem szczerze, że było to dla mnie trochę zaskoczeniem, dlatego że na tyle tysięcy samorządów, które funkcjonują w Polsce, takie wyróżnienie na pewno jest zaskoczeniem i to nie ulega najmniejszej wątpliwości. Tym bardziej, że trzecie miejsce w tym rankingu zajęła Gmina jako jednostka samorządu terytorialnego, gdzie uwzględniono wszelkiego rodzaju parametry dotyczące i inwestycji, i działalności gminy w zakresie szeroko rozumianej polityki społecznej, pozyskiwanie środków unijnych – w tym również na ekologię i na ważne obszary życia – wiele, wiele tam było pod uwagę wziętych parametrów i po cichu mogłem liczyć na jakieś miejsce w dziesiątce, a okazało się, że jest to trzecie miejsce zarówno jeżeli chodzi o nasz samorząd, o naszą gminę, jak i o moją skromną osobę, ponieważ też się tego nie spodziewałem. Znam wielu burmistrzów, wójtów – świetnych samorządowców – no ale znalazłem się w gronie takich wybitnych samorządowców, czy prezydentów miast jak pan Szczurek z Gdyni, czy jak pan prezydent Ryszard Nowak z Nowego Sącza. To wyróżnienie zarówno moje, dla mojej osoby, które zostało przyznane, jak i dla gminy dedykuję właśnie wszystkim naszym mieszkańcom, bo wszyscy jesteśmy członkami tej społeczności samorządowej. Należy się cieszyć i teraz zakasać rękawy i dalej pracować, ponieważ to już minęło, to już było, a kolejne wyzwania są przed nami i mamy mnóstwo jeszcze rzeczy do zrobienia, dlatego nie siedzimy z założonymi rękami, tylko podejmujemy pracę.” – kończy Wacław Ligęza

fot i źródło: UG Bobowa

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy