Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Rekordowa ilość uczestników Skandia Maraton Lang Team w Krakowie (TV)

20.05.2015 Autor: Mateusz Książkiewicz
Minionej soboty przybyli na krakowskie błonia mieli okazję obserwować zmagania rekordowej ilości rowerzystów, którzy wystartowali w Skandia Maraton Lang Team. Pośród prawie dwóch tysięcy uczestników na starcie stanęło 6 zawodników z gorlickiego klubu Krzywe Koło Team Gorlice.

Piękne słońce, wiosenna aura i niezwykła atmosfera kolarskiego święta – tak w skrócie można podsumować drugą w tym roku edycję Skandia Maraton Lang Team. Kraków jak zwykle okazał się miejscem wyjątkowym, które przyciąga kolarzy niczym magnes. Rekord frekwencji jaki został odnotowany tutaj przed rokiem (1500 startujących) został w sobotę poprawiony aż o 300 zawodników  więcej, łącznie 1800.

– Kolarstwo ma w sobie magię. I to ta magia przyciąga ludzi – małych, dużych, po prostu wszystkich. Okoliczności do jazdy w Krakowie są cudowne. W tym roku pogoda jest wspaniała, a atmosfera niesamowita, wręcz wyjątkowa – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

– Gdy w 2011 roku Skandia Maraton Lang Team zadebiutował w Krakowie od razu odniósł duży sukces sportowy i organizacyjny. Od tego czasu systematycznie bijemy rekordy liczby uczestników – dodał Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, który współorganizuje maraton.

Miasteczko wyścigu powstało na Błoniach Krakowskich. To tam najmłodsi fani rowerów razem z rodzicami bawili się na 9-kilometrowej Paradzie Rodzinnej. Dystans Mini wynosił w Krakowie 20 kilometrów, a jego trasa w większości prowadziła po asfalcie. 58-kilometrowe Medio i 85-kilometrowe Grand Fondo było dużo poważniejszym wyzwaniem z wieloma ścieżkami leśnymi i polnymi, szutrowymi drogami i przewyższeniem sięgającym 1180 metrów. Na koronnym dystansie bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy 4F Scott Racing Team. Wśród kobiet triumfowała Paula Gorycka, a wśród mężczyzn najlepszy okazał się Piotr Konwa, który tym samym powtórzył wynik z pierwszej edycji w Warszawie. Trasa była całkiem inna – dużo podjazdów i błota. Na początku oderwaliśmy się we trzech, a pod koniec wyścigu zaatakowałem i udało mi się wygrać – powiedział za linią mety Konwa. Jego słowa potwierdzał wygląd kolejnych kolarzy wjeżdżających na metę. Ubłoceni od stóp do głów przyznawali, że zalegająca w Lesie Wolskim woda dodała rywalizacji sporo uroku.

Pośród Teamu Krzywe Koło z Gorlic najlepszym okazał się Janusz Pikuła z numerem 209, zajął 98 miejsce w kategorii MINI. Niewiele niżej, bo na 139 pozycji znalazł się Paweł Dynda również należący do klubu z Gorlic. Trzeba podkreślić, że zawodnicy pochodzący z naszej ziemi bezinteresownie promują na swych koszulkach miasto Gorlice a jak wiemy nie ma lepszej i tańszej reklamy niż poprzez sport.

Wielką popularnością cieszyła się strefa Pozytywnych Obrotów, która stanęła w miasteczku wyścigu. To już drugi sezon z charytatywną akcją, która w tym roku skupia się na bezpieczeństwie rowerzystów. Idea Pozytywnych Obrotów jest prosta – każdy może przejechać dowolny dystans na stojącym w strefie kibica trenażerze, a każdy przejechany kilometr to pakiet odblasków dla dzieci z regionu, a także finansowanie szkoleń prowadzonych przez fundację Doroty Stalińskiej Nadzieja. W Krakowie udało się wykręcić rekordową liczbę ponad 500 kilometrów.

Kolejna edycja Skandia Maraton Lang Team odbędzie się 30 maja w Rzeszowie. W tym sezonie będziemy się ścigać jeszcze w Gdańsku (13 czerwca), Krokowej (4 lipca), Dąbrowie Górniczej (19 września) i Kwidzynie (3 października).

fot. Mateusz Książkiewicz

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)