Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Blisko 150 najlepszych w gminie Bobowa

Autor: Paulina Wilczyńska

Wczoraj, 24 czerwca br. na hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbyła się po raz XIX gala wręczenia nagród w konkursie „Najlepsi z Najlepszych”, w której udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z terenu gminy Bobowa.

W tym roku jak i w latach poprzednich zostali wyłonieni najlepsi uczniowie, których zainteresowania nauką i sportem wykraczają poza swój program nauczania, poprzez zawody sportowe i konkursy przedmiotowe. Za osiągnięcia uczniom zostały wręczone statuetki oraz nagrody rzeczowe dla tych którzy zajęli szczególne miejsce w określonej dziedzinie edukacyjnej.

Wyróżnionych zostało ok. 150 uczniów w kilku kategoriach. Nagrody wręczano zgodnie z miejscowościami, gdzie znajdują się szkoły, a dokonali tego: Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza oraz przewodniczący Rady Miasta Bobowa Stanisław Tabiś.

Liczba osób wyróżnionych z poszczególnych szkół :

– Pod koniec roku szkolnego, cyklicznie organizowana jest gala Najlepsi z Najlepszych – skomentował Stanisław Tabiś przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej. Myślę, że tego typu uroczystość jest motywacją dla uczniów i młodzieży ze szkół na terenie gminy Bobowa. Chcemy docenić pracę, którą wykonała młodzież, opiekunowie i dyrektorzy szkół wręczając okolicznościowe statuetki i dyplomy w kategoriach nauka i sport. Ważne jest też zachowanie oraz frekwencja. Uczniów, których należy wyróżnić zgłaszają według kryteriów rady pedagogiczne. Ufundowaniem nagród zajmuje się jak co roku Urząd Miejski w Bobowej.

fot: Jakub Oślizło

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy