Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowianie na scenie Hard Festu!

Autor: Jakub Oślizło
Młodzi bobowscy artyści po raz kolejny udowodnili jak wielkie mają serca! Tym razem niecały tydzień temu, w sobotę 30 maja br. zespół Real Face of Me zagrał charytatywnie podczas III edycji Hard Festu w Grybowie. Datki złożone przez przybyłych na koncert wspomogą leczenie 5 letniego Kacpra Nosala.

Wydarzenie odbyło się na terenie parku miejskiego w Grybowie a do jego organizacji przyczynił się Urząd Miasta Grybów, Miejski Dom Kultury oraz Karol Radzik – wielki fan rocka, który próbuje promować kulturę rockową w naszych okolicach. Młody rockman organizując Hard Fest już od pierwszej edycji myślał o potrzebujących. Nie inaczej było w tym roku. Podczas koncertu, w wykonaniu specjalnie przybyłych na tą okazję zespołów została przeprowadzona zbiórka pieniędzy, które zostaną przeznaczone właśnie dla chorego Kacpra.

Na trzecią edycję Hard Festu do Grybowa przybyły takie zespoły jak Hunted by Elf, Too Black Project, Highlanders, Krusher oraz pochodzący z Bobowej Real Face of Me w składzie: Robert Chronowski, Artur Król oraz Artur Janota. Należy podkreślić, że młodzi bobowianie chętnie angażują się w pomoc potrzebującym, a sobotni koncert był już kolejnym charytatywnym.

Przy organizacji wydarzenia władze miasta pomyślały także o najmłodszych mieszkańcach Grybowa, którzy dwa dni później bo 1 czerwca obchodzili swoje święto. Dla dzieci ufundowano liczne atrakcje takie jak dmuchana zjeżdżalnia czy zabawy z wodzirejem.

„Pomysł na Hard Fest był mój, kiedy doszło do samej realizacji o pomoc w organizacji udałem się do Pana Dyrektor z MDK w Grybowie Stanisławy Morańda – skomentował Karol Radzik współorganizator Hard Festu. Pierwszy edycja była imprezą nie do końca przemyślaną a mimo to wszyscy dobrze się bawili. Przy organizacji rok później, kolejnego drugiego Hard Festu pomyślałem, że możemy zacząć w tym wszystkim jeszcze komuś pomagać. No i tak, objęliśmy patronatem Emilkę na którą zbieraliśmy wolne datki . Obecna, trzecia edycja wystawiła nas na próbę ze względu na pogodę. Kapele, które wystąpiły na scenie nie są zawodowymi zespołami ale reprezentują bardzo fajny, wysoki poziom.”

Jak oszacowali organizatorzy na pomoc dla Kacpra udało się zebrać około 1850zł. Gratulujemy !

fot. Jakub Oślizło / Daniel Malski

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy