Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Ekologia wzięła górę!

Autor: Daniel Malski
Końcem maja w Bobowej odbyła się VIII edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego dla uczniów gimnazjum. Wygrana należała do Magdaleny Mierzwa z Dominikowic.

29 maja br. w Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbył się Powiatowy Konkurs Ekologiczny. Warto nadmienić, że była to jego VIII edycja a wzięło w niej udział 21 uczniów z całego powiatu gorlickiego. Inauguracji konkursu dokonali: Wacław Ligęza – burmistrz Bobowej, Stanisław Tabiś – przewodniczący rady miejskiej, Adam Urbanek – dyrektor szkoły. Podczas rozpoczęcia każdy z gości w swoim wystąpieniu podkreślał rolę ekologii w życiu człowieka.

Uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy przygotowanym przez komisję konkursową. Gdy uczestnicy rozwiązali już sprawdzian udali się wraz z przewodnikiem, którym była Barbara Kowalska by zwiedzić Bobową. Młodzież odwiedziła m.in. wystawę koronek, kościół pw. św. Zofii a także synagogę. W czasie, gdy gimnazjaliści odwiedzali kolejne atrakcje miasta, komisja w składzie: Jadwiga Kuzak, Małgorzata Winiarska, Anna Kubal, Marcin Janik oceniała prace uczniów.

Werdykt jury wyglądał następująco:

I miejsce: Magdalena Mierzwa – Dominikowice
II miejsce: Klaudia Dziedzic – Klęczany, Sylwia Zwierz – Dominikowice, Weronika Magiera – Łużna
III miejsce: Hubert Żelazny – Siary

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Urząd Miejski w Bobowej oraz ZS nr 1 w Bobowej a ich wręczenia dokonała prezes oddziału LOP w Gorlicach Grażyna Kurzawa.

– Konkurs ten wymyśliliśmy ponad osiem lat temu i wydawało się, że będzie tylko jedna lub dwie edycje – mówi Adam Urbanek, dyrektor szkoły. – Cieszy się on dużą popularnością, co roku odpowiadają prawi wszystkie gimnazja z terenu powiatu. Sprawa ekologii jest bardzo ważna. Konkurs wymyśliliśmy z Teresą Pres ale obecnie jest kilku współorganizatorów. Okazuje się, że pomysł był dobry i dlatego nam pomagają. Pomaga nam burmistrz Bobowej, pomaga nam Starostwo Powiatowe, Powiatowe Centrum Edukacji, Liga Ochrony Przyrody na czele z panią Grażyną Kurzawą. Ekologiczna rywalizacja młodzieży zamyka po części te działania proekologiczne, które są prowadzone w szkołach. W naszej placówce odbywa się m.in.: zbieranie zakrętek, butelek. Chodzi oto to, żeby zaszczepić wśród maluchów taką idee: że nie palimy tylko zbieramy. Za pozyskane pieniądze kupujemy krzewy i obsadzamy koło szkoły.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy