Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Gimnazjaliści pożegnali mury szkoły

Autor: Jakub Oślizło
W dniu wczorajszym z Zespole Szkół nr.1 w Bobowej miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów trzecich klas gimnazjum. Na tą uroczystość zostali zaproszeni uczniowie, rodzice ale także burmistrz Wacław Ligęza oraz Przewodniczący Rady Miasta Bobowa Stanisław Tabiś.

Dyrekcja szkoły wraz z nauczycielami nagrodziła wyróżniających się uczniów w różnych dziedzinach zarówno naukowych, jak i sportowych. Młodzi absolwenci podziękowali za trud włożony w ich naukę i wychowanie, a teraz stanęli przed trudnym wyborem, który na nich czeka, bowiem jest to wybór szkoły średniej.

– W tym roku kończyło 72 uczniów gimnazjum wliczając w to uczniów klasy specjalnej – powiedział Adam Urbanek dyrektor ZS nr 1. – Większość ma sprecyzowane plany, wiemy gdzie zamierzają iść, jaką mają szkołę pierwszego wyboru, jest duże rozproszenie uczniów od Bobowskiego Liceum poprzez Zespół Szkół Zawodowych ale i Kromer, dwóch uczniów idzie do Krakowa do szkoły średniej, do Sącza, do Grybowa. Większość ma sprecyzowane plany, parę osób myśli kiedyś o studiach na profesjonalnych uczelniach, życzymy żeby im się to spełniło chociaż nie jest to łatwa sprawa, ponieważ wymaga dużego wysiłku, ale wynikiem uzyskane z egzaminów poszczególnych uczniów świadczą, że mogą bardzo dobrze dać sobie rade i kiedyś niezależnie po skończeniu szkoły średniej mogą też pokończyć studia wyższe, profesjonalne kierunki, myślę, że wielu uda się to zrobić. Natomiast spora grupa uczniów wybiera szkoły zawodowe to jest ważne też, bo tak na dobrą sprawę tak jak powiedział pan burmistrz nie każdy będzie profesorem czy lekarzem ale też potrzeba ludzi do pracy często fizycznej, ale to tez daje jakąś szanse, przecież na utrzymanie. Ten rynek nie jest łatwy ale jak coś się umie więcej to się tego na plecach nie nosi, mówiła tak kiedyś nauczycielka bobowskiego liceum nie żyjąca germanistka Pani Kazimiera Job – kończy.

Na koniec tej uroczystości zaprezentowały się drugie klasy gimnazjum, które wystawiły dla wszystkich zebranym humorystyczne przedstawienie a także wręczyły opuszczającym już szkołę uczniom drobne upominki, które maja im przypominać o ich młodszych rówieśnikach.  Po zakończonej części oficjalnej absolwenci wraz z nauczycielami udali się do zajazdu Ostoja gdzie miejsce miał komers.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy