Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Gorliccy policjanci mają nowy tester trzeźwości!

Autor: Łukasz Augustyn
Jak wiemy od kilku lat liczba zatrzymanych kierowców pod wpływem alkoholu maleje, jest to zapewne związane z tym iż Policja zwiększyła liczbę kontroli na drogach w całej Polsce.

Do szybkiego sprawdzenia stanu trzeźwości kierowcy, funkcjonariusze używają różnego rodzaju alkomatów, jednak by skrócić czas oczekiwania na wynik badania policja zakupiła testery trzeźwości.

Określa on w szybkim czasie czy w wydychanym powietrzu kierowców znajduje się alkohol czy też nie. Dzięki temu urządzeniu policjanci w czasie kilku minut są w stanie przebadać kilkunastu kierujących. Każda osoba powinna zdawać sobie sprawę jakie zagrożenie niesie ze sobą jazda pod wpływem alkoholu, stąd Miasto Gorlice, które prowadzi działania edukacyjno-informacyjne dotyczące zapobiegania wypadkom spowodowanym przez kierowców postanowiło zakupić nowe urządzenie o nazwie AlcoBlow.

W dniu 17 czerwca br. burmistrz miasta Gorlice Rafał Kukla przekazał na ręce I zastępcy Komendanta Powiatowego Policji młodszego inspektora Mirosława Kawy tester trzeźwości, który będzie przeznaczony do wstępnego i szybkiego badania kierowców.

Urządzenie to zostało zakupione ze środków budżetu Miasta Gorlice w celu wsparcia działań funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji. Miasto Gorlice to trzeci, po Gminie Uście Gorlickie oraz Gminie Ropa, samorząd z terenu powiatu, który zakupił takie urządzenie dla Policji.

Źródło: UM Gorlice / KPP Gorlice

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy