Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Internet, światłowód - Gorlice, Bobowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Gorliccy strażacy w wojewódzkiej czołówce!

Autor: Daniel Malski
Strażakom ufa 98% społeczeństwa w naszym kraju. Taki wynik nikogo nie dziwi, gdyż z każdym swoim działaniem, każdą akcją i zaangażowaniem podnoszą stopę procentową tegoż poziomu. O skali tej świadczą także sukcesy i wyszkolenie. Ostatnim osiągnięciem gorlickich strażaków jest tytuł wicemistrzów województwa w V Mistrzostwach Medycznych i Ratowniczych!

W dniu 18 czerwca 2015 roku na terenie powiatu tatrzańskiego  odbyły się V Mistrzostwa  Medyczne i Ratownicze Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych PSP woj. małopolskiego zorganizowane przez Komendę Wojewódzką PSP w Krakowie. Główny cel zawodów to podnoszenie umiejętności ratowników  w zakresie taktyki działań ratowniczych, gaśniczych i ratownictwa medycznego.

W mistrzostwach udział wzięły Jednostki Ratowniczo – Gaśnicze z województwa małopolskiego oraz Szkoła Aspirantów PSP w Krakowie w sumie wystartowało 20 zespołów.
Miło nam poinformować, że strażacy z JRG w Gorlicach wykazali się bardzo dobrze swoją wiedzą zdobywając  wicemistrzostwo województwa w tych prestiżowych zawodach.
Gorlicką Jednostkę Ratowniczo Gaśniczą reprezentowali: kpt. Mirosław Bogusz, asp. Bogdan Rączkowski, mł. asp. Piotr Orlof, st. sekc. Piotr Drzymała, sekc. Adam Kudłaty.

Strażacy mieli do wykonania trzy zadania:

Pierwsze z nich o nazwie „Małysz” miało miejsce na terenie skoczni narciarskiej. Była to symulacja przedstawiająca upadek pilarza z wysokości, poszkodowany przytomny przygnieciony drzewem w wyniku upadku doszło u niego do krwotoku tętnicy udowej, złamania uda istniało również podejrzenie urazu kręgosłupa.

Drugie zadanie z którym zmierzyli się strażacy o nazwie „Okno” to pozorowany pożar mieszkania na pierwszym piętrze w którym przebywało trzy osoby. Jedna z osób przerażona rozwojem pożaru wyskoczyła z okna doznając złamania lewego podudzia z podejrzeniem urazu kręgosłupa wymagała pomocy medycznej. Osoba była przytomna. Dwie pozostałe osoby przebywające w płonącym budynku wymagały ewakuacji przy użyciu drabiny.
W trzecim zadaniu o nazwie „Potok” ratownicy mieli udzielić pomocy dziecku i osobie dorosłej z nagłym zatrzymaniem krążenia. Dziecko zostało wydobyte z potoku przez osobę postronną. Istniało podejrzenie hipotermii. Dziecko i osoba dorosła wymagały reanimacji.
Podsumowanie mistrzostw odbyło się na Placu Niepodległości w Zakopanym. W podsumowaniu zawodów udział wzięli: Z-ca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Krakowie st. bryg. Piotr Konar, przedstawiciele władz miasta i powiatu tatrzańskiego oraz kierownictwo komend miejskich i powiatowych województwa małopolskiego. Podczas uroczystości podsumowującej mistrzostwa Z-ca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego podziękował za udział oraz bardzo dobre przygotowanie strażaków do mistrzostw.
Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo, a trzy pierwsze drużyny okolicznościowe puchary. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna JRG z Tarnowa zdobywając 260 pkt. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna JRG z Gorlic z 254 punktami . Trzecie miejsce zajęli strażacy z JRG Zakopane z 251 punktami.
źródło: KM PSP Gorlice

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy