Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

KOCHAM CIĘ MAMO! Przedszkolaki dla swoich mam

Autor: Daniel Malski
W środę, 10 czerwca br. Zespół Szkół nr 1 w Bobowej zgromadził w swoich murach grupę mam najmłodszej grupy uczniów. Rodzicielki przybyły do szkoły aby obejrzeć występ artystyczny przygotowany przez ich pociechy pod kierunkiem Marii Ziomek.

 

Punktualnie o 15.00 w jednej z sal lekcyjnych bobowskiej placówki odbyła się akademia z okazji Dnia Matki. Tym razem swoim mamom wyrazy miłości i wdzięczności chciały wyrazić przedszkolaki. Nie zabrakło pięknych piosenek, wierszyków i strojów. Każde dziecko mogło powiedzieć swojej mamie kilka słów. Na ich twarzach można było dostrzec odrobinę stresu, jednak każde z nich poradziło sobie bez trudu. Najmłodszych do występu przygotowała Maria Ziomek – wychowawca tej grupy. A słowo wraz z życzeniami powiedział także Adam Urbanek – dyrektor tej placówki oświatowej.

– W tym roku Dzień Matki wygląda w naszej szkole trochę inaczej niż w latach poprzednich – tłumaczy Adam Urbanek, dyrektor szkoły. – Ponieważ podzieliliśmy tą uroczystość na kilka grup, odpowiednio poziomami. Dlatego poszczególne zerówki jak i klasy robiły to oddzielnie. Pozwoliło to na lepszy kontakt nauczycieli, dyrekcji oraz uczniów z rodzicami. Dzięki temu też wszystkie dzieci mogły się zaprezentować, mogły pokazać jak śpiewają, recytują. Każde składało życzenia i to jest bardzo budujące. Pragnę podkreślić że wychowankowie byli dobrze przygotowani, a dzisiaj była to zasługa pani Marii, bo one te dzieci przygotowała. Ważnym jest też fakt, że spora grupa rodziców włącza się we współpracę ze szkołą. To po prostu widać. Dzieci się uczą w szkole, w domu doskonalą i uzupełniają. Wszystkim mamom życzę dużo uśmiechu i aby te dzieci, które dzisiaj przed nimi tak pięknie składały życzenia, spełniły w przyszłości ich oczekiwania.

– Dzieci do występów przygotowywały się tak trzech tygodni – opowiada Maria Ziomek, wychowawca grupy. – Uczniowie tej grupy po raz pierwszy prezentowały się przed tak zacną publicznością, pośród której byli rodzice, dyrekcja oraz Państwa portal. Był to dla nich ogromny stres, ale mimo to dzieci bardzo pięknie recytowały wiersze, swoim mamom. Chciały w ten sposób podziękować za trud wychowania, nauczania jaki rodzice im cały czas poświęcają. Nie było dziecka, które by swojej mamie nie powiedziało wierszyka i nie chciało w ten sposób podziękować mamie. Matka to najważniejsza osoba dla każdego dziecka.

Przed matkami wystąpiło około 20 uczniów, była to przedostatnia grupa organizująca dzień matki w Zespole Szkół nr 1 w Bobowej.

fot. Daniel Malski / Dominik Gębarowski

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy