Jadwiga Wójtowicz kandydat do sejmiku województwa małopolskiego

Magura dostarczy motoryzacyjne emocje po raz drugi!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Po udanym debiucie w cyklu GSMP 2014, wyścig na Magurze Małastowskiej zyskał bardzo wysokie oceny władz PZM oraz zawodników, którzy na zakończenie ubiegłego sezonu mieli okazję ścigać się na nowej trasie. Już w lipcu czeka nas powtórka.

W tym roku Automobilklub Biecki organizuje po raz drugi Wyścig Górski Magura Małastowska w terminie 10-12 lipca. Pierwszy dzień tj. 10 lipca odbędzie się odbiór administracyjny i badanie kontrolne na rynku w Gorlicach w Pawilonie Historii Miasta Gorlic, który udostępniony został przez Pana Burmistrza Rafała Kuklę.

Na kolejne dwa dni 11-12 lipca zawodnicy i kibice przeniosą się do miejscowości Małastów gdzie zlokalizowany został start wyścigu. Trasa w porównaniu do roku poprzedniego uległa nieznacznej modyfikacji. Podczas 2 edycji kierowcy pojadą o 150 m dłużej, a meta wyścigu została zlokalizowana za szczytem. W związku z tym przed samym szczytem zostanie, zlokalizowane zostanie zwężenie drogi do lewego pasa. Takie rozwiązanie znane jest zawodnikom z GSMP Załużu.

– Mam nadzieję że tegoroczny wyścig przyciągnie dużo zawodników jak również kibiców – mówi Marek Sitek, dyrektor zawodów. W ubiegłym roku udało się ściągnąć blisko 50 zawodników, dlatego liczę, że tym razem przebijemy 50 zgłoszeń. Zapraszam wszystkich kibiców już teraz do Małastowa.

źródło: organizator wyścigu