Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Mistrzostwa Polski w zasięgu szczypiornistek z Wilczysk

Autor: Łukasz Augustyn
Tydzień temu, 9 czerwca br. na obiektach sportowych przy Szkole Podstawowej nr 101 w Krakowie odbył się finał województwa małopolskiego Szczypiorniak na Orlikach 2015 z udziałem drużyny dziewcząt ze SP w Wilczyskach.


Zespół reprezentujący gminę Bobowa, który trenuje pod okiem Zbigniewa Ligęzy, nie dała szans żadnej innej drużynie naszego województwa, wygrywając wysoko wszystkie mecze w całym turnieju. To właśnie nasze dziewczyny będą przedstawicielami województwa małopolskiego w Mistrzostwach Polski Szczypiorniak na Orlikach Festiwal Piłki Ręcznej Dzieciom. To wielki sukces i zaszczyt dla całej drużyny i szkoły.

Finał Polski odbywać będzie się w dniach 18-21 czerwca w Krakowie. Dziewczyny z Wilczysk stoczą tam kolejne boje z mistrzami innych województw walcząc o jak najwyższe miejsce w Polsce. Życzymy całej drużynie powodzenia i trzymamy kciuki!!! Organizatorami Finału Ogólnopolskiego jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Sponsorem jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.

Wyniki poszczególnych spotkań:

SP Wilczyska – ZS Gręboszów 13:7
SP Wilczyska – SP nr 15 Tarnów 16:8
SP Wilczyska – SP nr 3 Chrzanów 20:2
SP Wilczyska – SP 101 Kraków 17:5

Skład drużyny:
Kuk Karolina, Gorgosz Oliwia, Gomulak Ewa, Gorgosz Patrycja, Kawa Aneta, Zabielny Aleksandra, Serafin Magdalena, Skrzypek Laura, Skrzypek Izabela, Gruca Monika, Tokarz Natalia.

Wyniki po zakończonej rywalizacji:

1 m-ce SP w Wilczyskach
2 m-ce SP nr 15 w Tarnowie
3 m-ce ZS w Gręboszowie
4 m-ce SP nr 101 w Krakowie
5 m-ce SP nr 3 w Chrzanowie

Wyróżnioną zawodniczka z Wilczysk została: Kuk Karolina

źródło i fot.: UM Bobowa

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy