Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Parafialny odpust ku czci Serca Chrystusowego w Jankowej

Autor: Daniel Malski
Wczoraj (12.06) Kościół Katolicki obchodził święto Najświętszego Serca Pana Jezusa, w którym przeżywamy także dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z tej okazji w parafii Jankowa odbył się odpust parafialny.

W piątek, kiedy w szczególny sposób wierni czczą Serce Pana Jezusa, w Jankowej, w której mieści się parafia właśnie pod tym wezwaniem wspólnota tamtejszego Kościoła przeżywała również odpust parafialny. Z tej okazji odprawiono Mszę Św., którą celebrowali księża z  dekanatu Bobowa. Głównym celebransem tej uroczystości był ks. Tomasz Gołąbek, który wygłosił również okolicznościową homilię. Tradycyjnie po Eucharystii sprawowanej w kościele uczestnicy wyszli w procesji za Najświętszym Sakramentem”.

W homilii ks. Tomasz podkreślał jak ważną role w życiu każdego dziecka pełnią rodzice. Zachęcał ojców i matki, aby byli dla swoich pociech autorytetami, aby budowali więzi rodzinne na wzajemnej zgodzie, szacunku i zaufaniu. Kaznodzieja tak podsumował swoją mowę: “Daliście dzieciom życie, dajcie im również czas, dzielcie się swoimi doświadczeniami, a zobaczycie po latach, że te wspólne chwile nie poszły na marne.”

Odpust parafialny jest szczególnym dniem dla wspólnoty wiernych , z jednej strony czcimy Serce Jezusowe, skoro tak to staramy się aby i nasze serca upodabniały się do Serca Jezusowego pełnego miłości. Nie zawsze się nam to udaje jednak mamy świadomość, że z Bożą Łaską potrafimy dużo zdziałać i tutaj Pan Jezus będzie nam błogosławił, jeśli zawierzymy na każdy dzień siebie, swoje rodziny, całą naszą parafię i wspólnotę oraz tych którzy nas nawiedzają i za to też Bogu dziękujemy – mówi proboszcz parafii Jankowa, ks. Piotr Pośliński.

fot : Paulina Wilczyńska

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy