Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

“Paski” dla młodych muzyków

Autor: Mateusz Książkiewicz
Rok szkolny zakończyli wczoraj, 26 czerwca br. także uczniowie Szkoły Muzycznej w Bobowej. Przy udziale burmistrza Bobowej Wacława Ligęzy świadectwa z paskiem oraz nagrody dla najlepszych wręczył dyrektor szkoły Robert Gryzik.

Podobnie jak na jesień zeszłego roku historycznym momentem było ślubowanie w nowo powstałej szkole muzycznej tak wczoraj podsumowanie rocznej pracy było wydarzeniem wyjątkowym. W sali reprezentacyjnej zabytkowego Dworu Długoszowskich w której zebrali się uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz burmistrz wręczono po raz pierwszy świadectwa ukończenia szkoły. Należy podkreślić, że pośród kilkudziesięciu osobowej grupy znalazło się aż 4 młodych artystów, którzy uzyskali świadectwo z paskiem. Ważną częścią uroczystości było przekazanie nagrody specjalnej ufundowanej przez burmistrza Bobowej dla Dominika Żarnowskiego. Dominik, który gra na saksofonie nie tylko osiągnął wysokie wyniki w nauce ale także uzyskał nagrodę na IX Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych “Jupiter 2015”. To właśnie za te sukcesy został uhonorowany przez bobowski samorząd statuetką “Najlepszy z Najlepszych”. Opiekunem saksofonisty jest nauczyciel Dawid Pliskowski.

– Utworzenie szkoły muzycznej w Bobowej wiązało się z wielką determinacją i zaangażowaniem, nie tylko moją ale taż moich współpracowników – mówi Wacław Ligęza, burmistrz Bobowej. – To była grupa ludzi, która pomagała mi w tych szczególnie trudnych okresach, kiedy było wiele niewiadomych, co do ukończenia jeszcze remontu obiektu, co do decyzji Ministerstwa Kultury odnośnie podpisania porozumienia dotyczącego właśnie funkcjonowania szkoły muzycznej w Bobowej. Dzisiejsze zakończenie roku jest chwilą historyczną, ponieważ nigdy w historii naszego miasta, ani gminy szkoły muzycznej nie było. Dzisiaj gdyby nie to, że udało się właśnie ten pomysł zrealizować  to ten historyczny budynek, w którym się znajdujemy byłby już w stanie całkowitego rozpadu, bo wiemy, że był objęty klauzulą katastrofy budowlanej. To, że jest on obecnie w takim stanie i to, że pełni taka właśnie rolę ogromnie cieszy. Tym bardziej, że 64 uczniów ukończyło tę szkołę, niektórzy otrzymali świadectwa nawet z czerwonym paskiem. Jeden z uczniów, Dominik Żarnowski osiągnął sukces na skalę ogólnopolską nie mówiąc już tutaj o szczeblu województwa małopolskiego. To świadczy o tym, że ta szkoła spełniła nie tylko oczekiwania samorządu i społeczeństwa, ale też rodziców i samych uczniów. Szkoła wyróżnia się wysokim poziomem, nauczyciele dobrze pracują, angażują się nie tylko w samą pracę zawodową, ale też wychodzą również do samego społeczeństwa, chociażby poprzez występy, koncerty. Miałem okazję uczestniczyć w kilku koncertach i widać było jak ci uczniowie robią postęp. Z całą stanowczością podkreślam, że warto było podjąć ten trud, wysiłek, chociaż naprawdę nie było łatwo. Dzisiaj możemy mieć poczucie satysfakcji ale i powód do dumy, że szkoła ta funkcjonuje, rozwija się. Mamy już wyniki kolejnego naboru na rok 2015/2016 z pełną obsadą. To świadczy o tym, że jest zainteresowanie tą szkołą. Wiele osób z zewnątrz się nią interesuje, czyli rodziców i dzieci spoza naszej gminy. Cieszę się, że mam okazję dzisiaj tutaj uczestniczyć. Wsłuchałem się w słowa pana dyrektora, który podsumował kończący się rok szkolny. Mam nadzieję, że od nowego roku zaczną już pracować zespoły, grupy uczniów, które będą reprezentowały w przyszłości naszą gminę. Czy to poprzez młodzieżową orkiestrę, czy też chór. Chciałbym aby nasza gminna społeczność była beneficjentem funkcjonowania tej szkoły, żeby właśnie występy naszych dzieci, koncerty, które będą organizowane były atrakcją dla naszych mieszkańców. Tak też będzie w najbliższą niedzielę, kiedy nauczyciele szkoły muzycznej wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym zaprezentują się podczas pięknego koncertu na tarasie dworku o ile będzie pogoda. Jeżeli nie to trzeba będzie się jakoś przeorganizować. Zapraszam wszystkich bardzo, mieszkańców naszej gminy ale i nie tylko naszej, bo i gości z całego powiatu oraz regionu na godzinę 18.00 w najbliższą niedzielę. Myślę, że warto przyjechać i zobaczyć tą szkołę z bliska przysłuchując się muzyce w wykonaniu nauczycieli naszej szkoły.

My również dołączamy się do zaproszenia na niedzielny koncert, więcej szczegółów znajdą Państwo – Koncert plenerowy z okazji 25-lecia Samorządu Terytorialnego w Bobowej – KLIKNIJ TUTAJ.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy