Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Pomóżmy sąsiadom spełnić marzenia!

Autor: Paulina Wilczyńska
Stowarzyszenie WSPÓLNIE RAZEM w Szalowej zgłosiło swoją wieś do konkursu AVIVY, który pomaga w realizacji inicjatyw służących dzieciom, rodzicom lub całym rodzinom. Dzięki ogłoszonej akcji pn. „To dla mnie ważne” może powstać w miejscowości tej plac zabaw oraz świetlica z prawdziwego zdarzenia.

Szalową zamieszkuje 2183 osoby z czego około 374 dzieci w wieku od 0-13 lat, a miejsc na dobrą zabaw dla młodszych mieszkańców jest niewiele, dlatego właśnie z myślą o nich oraz całych rodzinach chcących miło spędzić czas zostało wysłane zgłoszenie do fundacji AVIVY. Inicjatywa, która bierze udział w głosowaniu nosi tytuł: Niekoniecznie SZALONE pomysły w Szalowej.

– Życie w terenie pozbawionym przemysłu jest trudne ale mieszkańcom nie brak pomysłowości, pasji i ambicji – czytamy w napisanym przez Stowarzyszenie WSPÓLNIE RAZEM wniosku. – Na terenie naszej miejscowości, od ponad 100 lat działa nieprzerwanie Amatorski Zespół Teatralny, który angażuje w swoje szeregi dzieci, młodzież oraz dorosłych. Społeczeństwo może także korzystać z kompleksu sportowego Orlik a uzdolnieni muzycznie mogą kształcić swe zdolności w szkole muzycznej I stopnia i Towarzystwie Muzycznym Kapela. W trudnych sytuacjach pomocą służą zawsze druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej. Doskwiera nam jednak brak miejsca, w którym moglibyśmy się spotkać całymi rodzinami – świetlicy wiejskiej i placu zabaw. Posiadamy już odrestaurowany wspólnymi siłami budynek Starej Plebani i wolną przestrzeń do zagospodarowania. Za otrzymane środki chcemy wyposażyć pomieszczenie budynku w zabawki dla dzieci, na zewnątrz zakupić sprzęty niezbędne do urządzenia placu zabaw oraz skweru. Przydadzą się ławki, wieża ze zjeżdżalnią, huśtawka, piaskownica itp. Dzięki realizacji naszego marzenia, będziemy mogli patrzeć na radosne buzie dzieci. Byłoby to jedyne miejsce w naszej wsi gdzie moglibyśmy się wszyscy spotkać, spędzać miło wolny czas.

Dzięki Funadcji AVIVA, Stowarzyszenie mogłoby zrealizować swoje pomysły dotyczące świetlicy oraz placu zabaw warte 35000zł. Ich realizacja na pewno wywołałyby uśmiech na twarzach całej społeczności Szalowej.  Na wykonanie projektu potrzebne byłyby dwa miesiące, a za korzystanie z tego dobra nie byłyby pobierane żadne opłaty. Aby zrealizować marzenia, które podniosą standard życia mieszkańców naszej gminy potrzebne są Państwa głosy. Dlatego redakcje Regionalnych Portali Informacyjnych oraz członkowie Stowarzyszenie WSPÓLNIE RAZEM w Szalowej proszę wszystkich o oddawania głosów na projekt dotyczący utworzenia placu zabaw oraz świetlicy.

Głos można oddać klikając w poniższy link. Z jednego IP można zagłosować z 10 adresów mailowych dziennie. Wspólnie czyńmy dobro, tak nie wiele ono kosztuje! http://todlamniewazne.pl/inicjatywa,606,niekoniecznie-szalone-pomysly-w-szalowej.html 

Głosowanie trwa do 14 czerwca br. do północy!

fot. Mateusz Książkiewicz

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy