Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Internet, światłowód - Gorlice, Bobowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Przeszukują łąki, zarośla, lasy, bagna i stawy

Autor: Duda Justyna
Od dzisiejszego poranka w Wilczyskach oraz okolicach trwa zorganizowana przez służby ratunkowe akcja poszukiwawcza zaginionego w kwietniu Mieczysława Liszki. W penetrowanie terenu zaangażowani są strażacy, nurkowie, ratownicy GOPR oraz policja.

– W tej chwili prowadzone są działania poszukiwawcze zaginionego 66-letniego mężczyzny – mówi Dariusz Surmacz, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach. – W działania włączyły się GOPR (Grupa Krynicka), policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, grupa operacyjna z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach, strażacy z OSP Wilczyska, grupa ratownictwa specjalistycznego OSP z Nowego Sącza wraz z psem i specjalistyczna małopolska grupa ratownictwa wodno-nurkowego. Łącznie 45 osób bierze udział w poszukiwaniach. Na miejscu zawiązano sztab akcji, w którego skład wchodzą przedstawiciele: Grupy GOPR, policji i straży pożarnej.

Podczas porannej odprawy w Domu Ludowym w Wilczyskach obecny był burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, który podziękował wszystkim za pomoc w akcji zwłaszcza,  że chodzi o mieszkańca gminy Bobowej. O finale działań poinformujemy Państwa już jutro.

fot. Paulina Wilczyńska

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy