Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowa odpada z Pucharu Polski. Przegrana z Zagórzanami (TV)

21.07.2015 Autor: Łukasz Kieroński
W niedziele na stadionie przy ul. Sportowej w Bobowej odbył się mecz eliminacyjny o Puchar Polski pomiędzy KS Bobowa a LKS Zagórzany. Ogromne zaangażowanie bobowskiej drużyny nie wystarczyło by wygrać z drużyną gości.

KS Bobowa mimo rezerwowego i dość młodego składu weszła w mecz bardzo ambitnie. Wysoki pressing i szybkie rozgrywanie piłki spowodowały, iż dominowali przez całą pierwszą połowę. Niestety brak szczęścia napastników i dobra dyspozycja bramkarza Zagórzan oznaczała tylko jedno, nie wpuści żadnej piłki do bramki. Jak mówi stare piłkarskie przysłowie – niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak stało się tym razem. Mimo tego, iż pierwsza połowa należała do chłopaków z Bobowej to jedna przypadkowa sytuacja w 40 min spowodowała, że goście wyszli na prowadzenie. Druga połowa była bardzo wyrównana. Mnóstwo kontrowersji i kłótni spowodowały, iż zawodnicy grali coraz bardziej agresywniej. Ostateczną bramkę w 90 minucie meczu trafił napastnik  klubu LKS Zagórzany, ustalając ostateczny wynik meczu na 2:0. KS Bobowa tym samym odpada z dalszych rozgrywek Pucharu Polski.

– Było to pierwsze spotkanie podokręgu gorlickiego, związane z rozgrywkami o Puchar Polski. Trafiliśmy na mocnego przeciwnika – LKS Zagórzany, który skończył klasę w ubiegłym sezonie na trzecim miejscu, my jesteśmy na piątym. Traktujemy to jako sparing, podejrzewam Zagórzany też. Liga zaczyna się w połowie sierpnia a dzisiaj mamy prawie połowę lipca, czyli to jest taki okres przygotowawczy. Dopiero na orliku zaczęliśmy zajęcia wieczorem. Był to mecz kontrolny. Wystąpiło w nim dużo młodych chłopaków, przede wszystkim juniorów, którzy bardzo ładnie pokazali się w ubiegłym sezonie w drugiej lidze gorlickiej, gdzie zajęli pierwsze miejsce. Trzeba ich sprawdzać na wyższym poziomie tym bardziej, że będą grali w pierwszej lidze okręgu Nowosądeckiego – skomentował Krzysztof Flądro trener KS Bobowa. Pełen wywiad możesz obejrzeć w filmiku poniżej.

Skład KS Bobowa:

Arkadiusz Barczyk
Krzysztof Olszewski (25′)
Dominik Gryzło
Damian Nowak
Kamil Zieliński
Piotr Budzyn
Daniel Abram (46′)
Damian Świątański
Jakub Oślizło  (70′)
Marek Magiera (70′)
Łukasz Kieroński

Skład rezerwowy:
Szymon Świątański (25′)
Filip Świątański (70′)
Grzegorz Dulęba (70′)
Wojtek Świątański (46′)
Dawid Gerlak

Trener: Krzysztof Flądro

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)