Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

“Bobowskie Sokoły” na IV Zlocie Motocyklowym w Ciężkowicach (TV)

Autor: Łukasz Augustyn
W niedzielne popołudnie, a dokładniej po godzinie 15.00 z płyty rynku w Bobowej wyruszyła  bobowska Grupa Motocyklowa „Sokoły” na czwarty już zlot fanów motocykli do Ciężkowic.

Program zlotu rozpoczęła Msza Święta w miejscowym kościele połączona z błogosławieństwem motocyklów oraz osób nimi podróżującymi. Tuż po nim wszyscy zebrani udali się na zorganizowany przejazd przez okoliczne miejscowości do Jamnej, gdzie zaplanowana była kilkunastominutowa przerwa na rozprostowanie kości, po czym motocykliści wrócili ponownie do Ciężkowic. W parku koło ciężkowickiego amfiteatru czekał na nich wspólnych grill oraz muzyka zachęcająca do zabawy. Przeprowadzono także konkurs na najgłośniejszy, najpiękniejszy, najstarszy motocykl oraz na najbardziej odpicowany skuter. Kapryśna pogoda odstraszyła częściowo motocyklistów w pierwszej części zlotu jednak podczas parady do Jamnej dojechało sporo kolejnych fanów dwóch kółek. Bobowska grupę motocyklową reprezentowała grupa około. 10 członków.

– Czwarty zlot motocyklowy w Ciężkowicach udał się jak widać – skomentował podczas krótkiego odpoczynku w Jamnej ks. Mieczysław Koszyk, organizator zlotu. – Burze przeszły ale jest fanie. Jak na razie jesteśmy na Jamnej po czym zmierzamy w kierunku Ciężkowic, tam czeka na nas poczęstunek. Na zlot przybyli motocykliści z różnych stron m.in. grupa z Nowego Sącza, część osób z Brzeska, Krakowa a nawet dwóch z Poznania przed chwilą słyszałem. Są też przede wszystkim motocykliści z tych okolic: Ciężkowic, Rzepiennika, Jastrzębii jak i Bobowej.  Zlot został dosyć szybko zorganizowany. W środę zaczęliśmy a dzisiaj widać już efekt. Jak się chce to można dużo zrobić nawet takim krótkim czasie. Trzy dni nam wystarczyło i myślę, że wszyscy fajnie się bawią. Byliśmy na mszy świętej w Ciężkowicach o godzinie 16  i teraz właśnie jesteśmy w drodze, zwiedzamy tutejsze tereny i zmierzamy znów w kierunku Ciężkowic . Następny zlot dla motocyklistów za rok, na spokojnie musimy wszystko to jakoś przemyśleć, dopracować i powtórzymy.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego oraz fotoreportażu.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy