Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Dzieci z Ukrainy z wizytą w Bobowej

Autor: Łukasz Augustyn
W piątek w godzinach popołudniowych do Bobowej przyjechała liczna grupa dzieci i młodzieży z Ukrainy w ramach kolonii wakacyjnych. Swój pobyt rozpoczęły od zakwaterowania w Hotelu Ostoja.

Pobyt kolonijny dla młodzieży z ukraińskich rodzin organizowany jest przez Urząd Wojewódzki przy współpracy z trzema gminami: Bobową, Jabłonką oraz Wieliczką. Jego inicjatorem jest Wojewoda Małopolski Jerzy Miller. Obecny konflikt zbrojny na Ukrainie spowodował, że wsparcia potrzebuje nie tylko Polonia, ale też ludność ukraińska. Wizytę w Polsce ukraińskie dzieci z pewnością zapamiętają na długo, nie tylko ze względu na możliwość podziwiania malowniczych, górskich terenów ale przede wszystkim jednak pobyt w naszym kraju będzie dla nich czasem wytchnienia od wydarzeń w ojczyźnie. Łącznie do Polski przybyło 86 dzieci i 9 opiekunów. Dzieci pochodzą z różnych regionów Ukrainy – z Fastowa, Kijowa i Stanisławowa.

Do Bobowej przybyła grupa 20 dzieci wraz z opiekunami i tłumaczem. Po przyjeździe i zakwaterowaniu się w Zajeździe Ostoja odbyło się powitanie ukraińskich gości przez burmistrza Bobowej Wacława Ligęzę, który przyniósł ze sobą słodycze i drobne upominki. Po twarzach dzieci widać było uśmiech i zaciekawienie a organizatorzy podkreślają że dołożą wszelkich starań, aby aktywnie i ciekawie urozmaicić czas spędzony w Polsce.

„Nasz samorząd po raz pierwszy organizuje pobyt dzieci z Ukrainy w naszej gminie, z wykorzystaniem tej infrastruktury, która się tutaj znajduje. W ramach współpracy z administracją rządową przyjęliśmy grupę około 25 osób aby mogli wypocząć jak również odizolować się od tych codziennych trosk jakie spotkają ich w ojczyźnie. Jak wiemy dzieci te pochodzą z rodzin, które uczestniczyły w tych wszystkich wydarzeniach jakie miały miejsce na Ukrainie. Staramy się zapewnić im dobre warunki aby wypoczęli, zobaczyli i zwiedzili jak najwięcej ciekawych miejsc w naszym regionie. Ma to pomóc uczestnikom kolonii odreagować od codziennych sytuacji w ich kraju.  Nad pobytem dzieci czuwa profesjonalna kadra, która przygotowała dzieciom wycieczki, wyjazdy, atrakcje. Myślę, że wszyscy uczestnicy powinni być zadowoleni z polskiej gościnności i wyjada od nas z dobrymi wrażeniami – mówił Wacław Ligęza burmistrz Bobowej.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy