Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Festyn rodzinny w Brzanej

Autor: Łukasz Augustyn
W niedzielne popołudnie na placu przy Zespole Szkół w Brzanie odbył się I Festyn rodzinny, podczas którego zbierano datki na leczenie ciężko chorego Patryka mieszkańca Brzany.

Inicjatorem całego przedsięwzięcia jest sołtys wsi Brzana Piotr Kloc, który jak sam podkreśla chciał zorganizować coś, aby zintegrować lokalną społeczność a przy okazji pomóc osobie w potrzebie. Festyn skierowany był głównie do najmłodszych i rodziców. Każdy niezależnie od wieku mógł znaleźć coś dla siebie, bowiem na przybyłych czekały m.in. stoiska gastronomiczne, lody tradycyjne Pana Józefa Gucwy, grill, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, fryzjer czy loteria fantowa. Można było także podziwiać występy dzieci ze szkoły podstawowej w Brzanie, pokazu sekcji poszukiwawczo-ratowniczej wraz psami ratowniczymi z jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, animatora, który zabawiał i zachęcał dzieci do wspólnej zabawy. Pojawiła się również bobowska grupa motocyklowa Sokoły. Na sam koniec o dobrą zabawę zadbał zespół Jaguar. Co najważniejsze dopisali mieszkańcy i osoby z ościennych miejscowości.

„Pomysł na tą imprezę zrodził mi się już przy wyborach na sołtysa. Chciałem aby w naszej wsi odbywały się cykliczne wydarzenia, na które będą mogli przyjść nie tylko miejscowi ale także goście z gminy czy okolic. Przy okazji by mogli się wspólnie bawić, a nie tylko siedzieć w domu przed komputerem czy telewizorem. Głównym celem było wspólne spędzanie czasu. Pomimo kilku trudności, udało się nam zorganizować dzisiejszy festyn z czego bardzo się cieszę. Udało się nam zaprosić ratowników z Nowego Sącza, wodzirejów z Brzeska, fryzjer z Krynicy oraz lokalne firmy, które wsparły loterię fantową. Ten sukces był możliwy w większości za sprawą znajomych z Jamnej i z nią związanych osób. Ukłon pragnę zrobić w kierunku władz lokalnych, przede wszystkim pana Burmistrza za uprzejmość, przychylność oraz zezwolenie na zorganizowanie dzisiejszego festynu. Dziękuję również radzie soleckiej i ludziom dobrej woli. Dochód przeznaczony z tych fantów, loterii zostanie przeznaczony mieszkańcowi Brzany Patrykowi Paczule. W programie artystycznym znalazły się występy uczniów z Szkoły Podstawowej. O godzinie 16: 30 miał miejsce przyjazd grupy motocyklowej “Sokół ” z Bobowej, pokaz fryzur ślubnych, które zaprezentował pan Daniel z Krynicy. Na sam koniec zagra nam zespół Jaguar. Cieszę się że mieszkańcy i sąsiedzi z ościennych miejscowości dopisali i mogliśmy wspólnie spędzić to popołudnie” – komentował w czasie festynu jego współorganizator sołtys Piotr Kloc.

fot. zespół redakcyjny

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy