Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Na obwodnicy praca wre…

Autor: Łukasz Augustyn
Wielu czytelników zastanawia się nad tym kiedy zakończą się prace przy budowanej obwodnicy Siedlisk i Sędziszowej. Prace przy nowej drodze są bardzo zaawansowane, a w ostatnich dniach układane są kolejne warstwy nawierzchni bitumicznej.

Na pytanie o obecny stan prac odpowiedziała naszemu portalowi Agnieszka Kotela z zespołu prasowego firmy SKANSKA S.A.: – Za nami już wykonanie zatok autobusowych oraz elementów odwodnienia. Trwa proces umocnienia skarp. Od środy trwają roboty bitumiczne, które prawdopodobnie zakończą się w przyszłym tygodniu około 17 lipca. To co zostało do wykonania, to przede wszystkim wykonanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego czyli bariery ochronne , bariery bezpieczeństwa, oznakowanie pionowe jak i poziome. Wszystkie prace idą na razie zgodnie z harmonogramem, także terminy nie są zagrożone.  

Warto przypomnieć, że Zarząd Dróg Wojewódzkich zlecając budowę nowego docinka drogi wojewódzkiej nr 981 z pominięciem dwóch skrzyżowań kolizyjnych z linią kolejową wyznaczył dodatkowe punkty za skrócenie terminu realizacji inwestycji. Przetarg wygrała firma SKANSKA S.A. deklarując się wykonania prac za kwotę 10 268 455,94zł. Zgodnie z początkowym wzorem umowy prace muszą być zakończone do 30 października 2015 roku. Jednak nieoficjalnie mówi się, że samochody przejadą już obwodnicą jeszcze na tych wakacjach. Okres gwarancji jaki wykonawca musi udzielić na wykonany odcinek drogi to 5 lat.

fot. Łukasz Augustyn

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy