Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nocny pożar na Brzozowej

Autor: Mateusz Książkiewicz
Dzisiaj w nocy, kilka minut po godzinie drugiej doszło do niegroźnego w skutkach pożaru domu mieszkalnego drewnianego przy ulicy Brzozowej w Bobowej. Rozprzestrzenieniu ognia zapobiegł sam właściciel nieruchomości.

– O godzinie 2.07 do dyżurnego Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach dotarło zgłoszenie o pożarze przy ul. Brzozowej – mówi mł. bryg. Dariusz Surmacz rzecznik KP PSP w Gorlicach. – Przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej, w skutek czego spaleniu uległ metr kwadratowy wełny mineralnej, która stanowiła docieplenie ganku budynku mieszkalnego drewnianego. Pożar został ugaszony przez właściciela. Działania polegały na sprawdzeniu zadaszenia ganku. W akcji wzięło udział 6 ratowników z OSP Bobowa. Strażacy powrócili do swojej jednostki po 30 minutach.

Minionej nocy nad powiatem gorlickim ale także całym regionem południowej małopolski przechodziły liczne burze i nawałnice. Podobnie jak kilkanaście dni temu najwięcej pracy mieli strażacy powiatu tarnowskiego a dokładniej w gminie Wojnicz, gdzie silny wiatr zerwał dachy z kilku budynków. W naszym powiecie strażacy interweniowali w Rożnowicach gdzie drzewo spadło na drogę oraz przy pożarze stodoły w tej samej miejscowości, wywołanym przez uderzenie piorunu. W tym ostatnim zdarzeniu brało udział 46 strażaków z 10 zastępów.

fot. ilustracyjne

mIMG_1194

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy