Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Trwa akcja pomocy dla Karolka

Autor: Mateusz Książkiewicz
Wczoraj (6 lipca br.) wsparcie finansowe dla Karolka, który urodził się z poważną wadą serca przekazali radni Rady Powiatu Gorlickiego, pracownicy Starostwa Powiatowego w Gorlicach, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorlicach i Powiatowego Urzędu Pracy w Gorlicach. W imieniu Karolka pieniądze w kwocie 2097 zł odebrała jego ciocia Aneta.

Radni Rady Powiatu Gorlickiego podczas ostatniej sesji, na wniosek Redakcji Gazety Gorlickiej przeprowadzili zbiórkę pieniędzy dla Karolka, kwota którą zebrano to 680,00 zł. Zbiórkę przeprowadzili także pracownicy gorlickich instytucji: Starostwa Powiatowego, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Powiatowego Urzędu Pracy, którzy zgromadzili łącznie 1417,00 zł.

Dzisiaj pieniądze zostały przekazane cioci Karolka przez przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego Marka Bugno i wicestarostę Jerzego Nalepkę, w obecności redaktor Gazety Gorlickiej Agnieszki Nigbor. Zasilą one konto chorego chłopczyka, na którym gromadzone są środki na operację serca jaka ma być przeprowadzona w Niemczech.

Karolek urodził się z poważną wadą serca (zespół Fallota) i musi mieć kolejną operację, którą podjął się wykonać prof. Edward Malec. Potrzeba na ten cel 30 tys. euro. Wcześniej ma mieć zabieg cewnikowania serca – koszt 40 tys. zł. Do tego dochodzą jeszcze koszty transportu karetką z lekarzem, pobyt w Niemczech. Rodzice nie są w stanie sami sobie poradzić, tym bardziej, że pracuje tylko ojciec, bo Karolek wymaga całodobowej opieki matki. Akcja zbierania pieniędzy trwa cały czas, bo potrzeba ok. 200 tys. zł, a na koncie jest ok. 30 tys. zł. W najbliższą niedzielę dołączą do niej kolejne miejscowości i parafie, gdzie będą rozprowadzane słodkie paczki dla Karolka (o szczegółach w piątek).

Do pomocy mogą się przyłączyć również Państwo, przekazując środki na poniższy numer konta bankowego:
konto w Banku PEKAO. S.A.
Nr: 52 1240 5110 1111 0010 4583 6155
FUNDACJA NA RZECZ WSPIERANIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „WYJDŹ Z DOMU”
38-321 Moszczenica 78;
koniecznie z dopiskiem: Darowizna celowa zgodna z celami statutowymi Fundacji – pomoc dla Karolka Tumidajewicza.

fot. i źródło: Starostwo Powiatowe w Gorlicach

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy