Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zerwane dachy. Podtopione domy i drogi (TV)

08.07.2015 Autor: Mateusz Książkiewicz
Nawałnica jaka nawiedziła nasz region była powodem kilkudziesięciu interwencji strażackich. Silny wiatr zrywał dachy i łamał drzewa, zaś ulewny deszcz podtopił domy oraz drogi. O ile gminę Bobowa tym razem natura oszczędziła o tyle mniej szczęścia mieli nasi sąsiedzi z gminy Łużna oraz Ciężkowice.

Pierwsze zgłoszenia o zdarzeniach związanych z zjawiskami atmosferycznymi zaczęły napływać do strażaków już o godzinie 14. W gminie Łużna, jednostka OSP Łużna interweniowała dwukrotnie. Pierwszy raz przy złamanym drzewie, które niebezpiecznie wisiało nad drogą gminną (przysiółek Zaborówka). Część gałęzi zerwanej lipy uszkodziła także linię elektryczną dlatego niezbędne okazało się wezwanie pogotowia energetycznego. Tuż po tej interwencji strażacy z tego samego zastępu udali się do drugiego zdarzenia przy drodze powiatowej w kierunku Szalowej. Tam połamane konary zagrażały linii telefonicznej.

Dużo gorsza sytuacja panuje w powiecie tarnowskim, tam strażacy tylko do godziny 18 wyjeżdżali już do kilkudziesięciu zdarzeń. W samej gminie Ciężkowice wichura zerwała dachy w kilku domach, przy drogach było widać wiele połamanych drzew. Nieprzejezdne były też częściowo drogi, które zamieniały się w rwące potoki. 30-40cm pod wodą znalazła się droga prowadząca z Ciężkowic w kierunku Kąśnej Dolnej tuż przy stawach, pokonywały ją tylko samochody strażackie oraz autobusy. W działach usuwania skutków nawałnicy biorą udział wszystkie jednostki OSP z terenu gminu m.in. OSP Ciężkowice, OSP Zborowice, OSP Jastrzębia.

W gminie Bobowa straż interweniowała wyłącznie rano: Poranna syrena: silny wiatr powalił drzewo  chociaż wiele osób z niepokojem spogląda w niebo.

Materiał video realizowany telefonem:

fot. Mateusz Książkiewicz (1-8 gm. Łużna, 8-35 gm. Ciężkowice)

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)