Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Znamy liczby akcji “Ciasto dla Karolka”. Bobowianie jesteście Wielcy!

Autor: Łukasz Augustyn
W minioną niedzielę, 12 lipca na placu przy kościele pw. Wszystkich Świętych w Bobowej odbyła się akcja pn. "Ciasto dla Karolka". Osoby z Gazety Krakowskiej, fundacji "Wyjdź z domu", wicestarosta oraz wolontariusze sprzedając paczki z ciastem zebrali całkiem pokaźną sumę, która trafiła na konto chorego Karolka Tumidajewicza.

Bobowa nie była jedynym miastem, gdzie ludzie dobrej woli mogli zakupić domowe ciasto. Oprócz naszego miasta do zebrania prawie 40 tysięcy złotych przyczynili się mieszkańcy Biecza, Gorlic oraz Kobylanki. Dokładna kwota jaką wrzucono do puszek podczas niedzielnej akcji to 38 715,60 i 1055 euro.

O szczegółach organizacyjnych opowiedziała naszemu portalowi Agnieszka Pyzik z fundacji Wyjdź z domu: – Na dzisiejszy dzień ciasta i ciasteczka piekli praktycznie wszyscy: koła gospodyń wiejskich, prywatne osoby. Gotowe słodkości schodziły nam praktycznie ze wszystkich okolic, bo i z Gorlic, Moszczenicy, Łużnej, Szalowej a nawet Nowego Sącza. Kto tylko mógł tak naprawdę to piekł ciasteczka. Organizatorami akcji jest fundacji Wyjdź z Domu i oczywiście nasza kochana Gazeta Gorlicka. Bardzo się cieszymy z tego, że Pan Starosta również nas wsparł i przyszedł pomóc w kwestowaniu. Z tego co się orientuję, to w Bieczu był również pan burmistrz Mirosław Wędrychowicz. Bardzo się cieszymy, że władze zaangażowały się w tę akcję. Odbiór jest bardzo szeroki, jestem pod wielkim wrażeniem. Łza się kręci w oku w momencie, gdy tłumy ludzi podchodzą do puszek i każdy wkłada pieniążka. Myślę, że będziemy jeszcze powtarzać tą akcję. Nie wiem czy to będzie taka sama forma, czy jakaś inna, ale zastanowimy się. W tej chwili pieniędzy w dalszym ciągu brakuje, ponieważ jest do zebrania pokaźna kwota 35 000€.

 – Akcja przerosła oczekiwania – mówi Jerzy Nalepka wicestarosta gorlicki. – Wszyscy są pod wrażeniem ofiarności ludzi z Bobowej. Mnie też jest bardzo miło, jako mieszkańcowi Bobowej. Brakło ciasteczek, brakło innych gadżetów za to zostały wypełnione puszki dla Karolka.

Wicestarosta poproszony o komentarz w sprawie poprzednich zbiórek jakie organizowano dla Karolka w starostwie czy Radzie Powiatu odpowiada krótko: – Panie Redaktorze nie należałoby o tym mówić w mediach, bo te wielokrotne akcje zbiórek charytatywnych w Radzie Powiatu, a także wśród pracowników Starostwa to mają być ciche gesty dobrej woli.

Wszystkim kwestującym oraz ludziom dobrej woli należą się słowa uznania, tymi małymi gestami dobrej woli o których wspomniał wicestarosta możemy uratować czyjeś życia w tym wypadku ciężko chorego Karolka. Każdy kto nie miał okazji w niedzielę wrzucić pieniążka do puszki, może wykonać przelew okazując solidarność z osobami, które znalazły się w potrzebie.

NR. 52 1240 5110 1111 0010 4583 6155 (Bank Pekao SA)
FUNDACJA NA RZECZ WSPIERANIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „WYJDŹ Z DOMU”
38-321 Moszczenica 78;
koniecznie z dopiskiem: Darowizna celowa zgodna z celami statutowymi Fundacji – pomoc dla Karolka Tumidajewicza.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy