Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zostań drugim Kwiatkowskim, wystartuj w Nutella Mini Tour de Pologne

Autor: Paulina Wilczyńska
To już ósmy sezon rowerowy, podczas którego Nutella towarzyszy małym kolarzom zarówno w czasie przygotowań, jak i samych zmagań na trasie wyścigu kolarskiego Nutella Mini Tour de Pologne.

Nutella Mini Tour de Pologne wzorem lat ubiegłych odbywać się będzie równolegle do największej cyklicznej imprezy sportowej w Polsce – 72. wyścigu kolarskiego Tour de Pologne UCI World Tour. Założenie jest proste – startując w Nutella Mini Tour de Pologne dzieci oraz młodzież mają niepowtarzalną szansę sprawdzić swoje umiejętności na wybranej części trasy jaką pokonują zawodowi kolarze oraz stanąć na tym samym zwycięskim podium!

Idea wyścigu Nutella Mini Tour de Pologne

Wyścig Nutella Mini Tour de Pologne stanowi wyjątkowe wydarzenie sportowe u podstaw którego leży promocja aktywnych formy spędzania czasu jako elementu składowego prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży, jak również umożliwienie rozwoju pasji i talentu. Od 2008 roku w wyścigu NMTdP wystartowało ponad 10 tysięcy dzieci – dla jednych było to wspaniałe doświadczenie, emocjonująca przygoda, nauka pracy zespołowej, a dla niektórych kolarstwo stało się prawdziwą pasją. Jednym z najlepszych przykładów jak wyścig dla dzieci może stać się pomostem między dobrą zabawą a profesjonalnym sportem jest Michał Kwiatkowski, zdobywca tęczowej koszulki Mistrza Świata w 2014 roku, zawodnik międzynarodowej drużyny kolarskiej Etixx Quick Step. To właśnie od startów w Mini Tour de Pologne Kwiatkowski zaczynał swoją przygodę z kolarstwem, a obecnie poprzez swoją sportową postawę oraz znakomite wyniki jest idolem i wzorem dla najmłodszych.

Przez ostatnie lata wyścig Nutella Mini Tour de Pologne rozwijał się bardzo dynamicznie – rosła liczba uczestników, ale również rósł poziom umiejętności kolarskich zawodników. Właśnie dlatego od zeszłego sezonu wyścig dla najmłodszych został podzielony na dwa uzupełniające się projekty sportowe – Nutella Mini Tour de Pologne oraz Nutella Mini Tour de Pologne Puchar Młodzików. Dzięki takiemu podziałowi szanse na wygraną i stanięcie na zwycięskim podium ma każdy – i dziecko startujące po raz pierwszy i „młodzik” z klubu kolarskiego.

Wybierz swój wyścig 

Zarówno w Nutella Mini Tour de Pologne, jak i w rywalizacji o Puchar Młodzików wystartować mogą dziewczynki i chłopcy. Jednak kiedy w NMTdP dzieci wystartują w rozliczeniu indywidualnym w dwóch kategoriach wiekowych 8-10 oraz 11-12 lat, tak w zawodach Pucharu Młodzików rozliczenie będzie indywidualne oraz drużynowe w jednej kategorii wiekowej 13-14 lat. Dodatkowo kiedy udział w Nutella Mini Tour de Pologne jest dostępny dla każdego dziecka, tak w Pucharze Młodzików mogą startować tylko zawodnicy klubowi, posiadający licencje kolarskie.

Trasa wyścigu 

Wyścigi Nutella Mini Tour de Pologne oraz Puchar Młodzików rozpoczną się 2 sierpnia w Warszawie dalej odwiedzą Dąbrowę Górniczą, Katowice, Nowy Sącz i Zakopane, aby 8 sierpnia zafiniszować w stolicy małopolski – Krakowie.  W każdym z miast specjalnie dla zawodników NMTdP oraz Pucharu Młodzików zostanie wytyczona część trasy, jaką również pokona peleton najlepszych kolarzy z całego świata. To co istotne to fakt, iż trudność oraz długość trasy zawsze będzie dostosowana do umiejętności i możliwości fizycznych dzieci oraz młodych zawodników.

Dodatkowo, kiedy w wyścigu podstawowym Nutella Mini Tour de Pologne dzieci rozliczane będą codziennie na każdym z 6 etapów, tak w Nutella Mini Tour de Pologne Puchar Młodzików podczas każdego z pięciu pierwszych wyścigów najlepsza piątka młodzików oraz piątka młodziczek otrzyma szansę na udział w Wielkim Finale w Krakowie. Dzięki takiemu podziałowi strat w wyścigu dla małych fanów dwóch kółek jest bezpieczną zabawą, natomiast młodzikom i młodziczką pozwala na pokazanie swoich umiejętności sportowych zdobytych w klubach.

Regulamin oraz szczegóły dotyczące wyścigu: www.minitourdepologne.pl i www.minitourdepolognepm.pl

źródło i fot: minitourdepologne.pl

tdp nutella

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy